Tesla, Model 3 ve Model Y İçin Fiyatları Düşürdü

blank
Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Durdurdu

İçerik: Tesla, Model 3 ve Model Y İçin Fiyatları Düşürdü

Tesla, Model 3 ve Model Y İçin Fiyatları Düşürdü: Tesla, satışlarını güçlü tutmaya kararlı ve bunun gerçekleşmesini sağlamak için zamanın onurlu fiyat indirimi taktiğini kullanıyor. Reuters’ın bildirdiğine göre Tesla, giriş seviyesi Model 3 ve Model Y elektrikli otomobillerin fiyatlarını düşürdü. Standart Range Plus Model 3 şimdi 36.990 $ ‘dan başlıyor (37.990 $’ dan aşağı), Standard Range Model Y ise daha keskin bir şekilde 39.990 $ ‘a (daha önce 41.990 $) düştü. Şirket, Ocak ayında Standart Ürün Yelpazesini tanıtarak Model Y’yi daha erişilebilir hale getirdi, bu nedenle bu fiyat indirimi çok geçmeden sürpriz olacak.

Hepsi iyi haber değil. Tesla, her iki otomobil için de Performans varyantlarının fiyatlarını yükseltti. Daha hızlı Model 3 şimdi 55.990 $ (54.990 $ ‘dan), Model Y ise benzer bir fiyat artışı 60.990 $’ a (59.990 $ ‘dan bir artış) alıyor.

Otomobil üreticisi stratejisini açıklamadı ve PR ekibini etkili bir şekilde feshettiğinde yorum yapması beklenmiyor. Bununla birlikte, stratejinin görülmesi oldukça kolay – Tesla teslimatların büyümeye devam etmesini istiyor ve en uygun fiyatlı otomobillerinin taban fiyatlarını düşürmek bu hedefi daha da ileriye taşıyabilir. Tesla’nın 2020’nin son çeyreği için 500.000 araçlık teslimat hedefinin biraz gerisinde kalmasına yardımcı oluyor ve muhtemelen 2021 başladığında hayal kırıklığına uğratmak istemiyor.

Tesla biraz ek yardım alabilir. InsideEVs, Biden yönetiminin YEŞİL Yasasının (Artık Yenilenebilir Enerji ve Verimliliği Arttırmak) sınırlı sayıda satış için 7.000 $ ‘a varan federal teşvikleri geri getirebileceğini belirtiyor. En azından yaşadığınız yerde elektrikli araç şarj altyapısı sağlam olduğu sürece bir Tesla’ya sahip olmak nispeten önemsiz olabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Model 3 ve Model Y İçin Fiyatları Düşürdü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör