Anthony Levandowski Yapay Zeka Kilisesini Kapattı

blank
Anthony Levandowski Yapay Zeka Kilisesini Kapattı

İçerik: Anthony Levandowski Yapay Zeka Kilisesini Kapattı

Anthony Levandowski Yapay Zeka Kilisesini Kapattı. TechCrunch’ın bildirdiğine göre, sürücüsüz araba sırlarını çalmaktan mahkum olan eski bir Google mühendisi olan Anthony Levandowski, yapay zeka odaklı kilisesi Way of the Future’ı (WOTF) kapatıyor. Bu, kilisenin Tekilliğe hazırlık olarak “Yapay Zekaya (AI) dayalı bir Tanrılığın gerçekleştirilmesi, kabul edilmesi ve ibadet edilmesi” hedefinin peşinde koşma amacının bir şekilde uğursuz bir sonudur. Artık insanlık, dinin rehberliği olmadan yaygın yapay zekayla başa çıkmak zorunda kalacak.

TechCrunch tarafından bulunan Kaliforniya eyaletinde dosyalanan belgelere göre Levandowski, Haziran 2020’de WOTF’yi kapatma sürecini başlattı. WOTF hiçbir zaman düzenli toplantılar ya da fiziksel bir kilise binası yapmadı. Kilisenin toplam 175.172 $ ‘lık fonları NAACP Hukuk Savunma Fonu’na bağışlandı.

GELECEĞİN YOLU, GEÇMİŞTEN BİR ŞEYDİR
Bir yapay zeka kilisesine sahip olmak ve işletmek, The Verge’nin Uber ile Google’ın Waymo’su arasındaki yasal destanın bir parçası olarak ele aldığı daha büyük Levandowski hikayesinin gerçekten sadece bir parçası. Levandowski, Google’da otonom araçlar üzerinde çalıştı, ardından kendi sürücüsüz kamyon şirketi Otto’yu kurdu ve daha sonra Uber’e sattı. Google’dan Uber’e giden yolculuğun bir noktasında Levandowski, arama devinden bazı dahili belgeler alarak Google’ın 2017’de Uber’e dava açmasına ve 2018’de yerleşmesine yol açtı. Levandowski, 2020’de ticari sır hırsızlığından suçlu bulundu.

Levandowski, salgının ardından 18 ay kısaltılmış hapis cezasına çarptırıldı, ancak görevden ayrılmadan önce eski Başkan Donald Trump tarafından affedildi. Geleceğin Yolu geçmişte kaldı, hapis cezası yok ve denetlenecek başka bir otonom sürüş şirketi ile Levandowski, yapay zekanın göreceli barış içinde insanları geçmesini bekleyebilecek gibi görünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Anthony Levandowski Yapay Zeka Kilisesini Kapattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı: Mission: Zero adlı çevre programı ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör