Apple, iPhone’da Kablosuz Şarj Üzerinde Çalışıyor

blank
Apple, iPhone'da Kablosuz Şarj Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Apple, iPhone’da Kablosuz Şarj Üzerinde Çalışıyor

Apple, en yeni iPhone’lar için, ahizeyi kablosuz olarak şarj edecek ve şirkete potansiyel olarak kazançlı başka bir eklenti ürün sağlayacak bir aksesuar olan manyetik olarak eklenmiş bir pil paketi üzerinde çalışıyor. Apple, eki en az bir yıldır geliştiriyor ve ürün hakkında bilgisi olan kişilere göre iPhone 12 serisinin çıkışını takip eden aylarda piyasaya sürülmesi planlanıyor. İPhone 12 modelleri Ekim ayında tanıtıldı.

Batarya paketi, tüm yeni telefonların kılıflar ve cüzdanlar gibi diğer aksesuarları şarj etmek ve eşleştirmek için kullandığı MagSafe sistemini kullanan bir iPhone 12’nin arkasına takılır. Pil paketinin bazı prototiplerinin dış yüzeyi beyaz kauçuktur, dedi insanlardan biri, ürün henüz halka açık olmadığı için kimliğinin açıklanmamasını istedi. Yeni aksesuar, yalnızca ek pil ömrü sağlaması ve tam koruyucu bir kılıf görevi görmemesi açısından önceki iPhone’ların Apple pil eklentilerinden farklıydı.

Dahili testlerde, manyetik bağlantı sistemi şarj ünitesinin yerinde kalması için yeterince güçlü olduğunu kanıtladı, ancak aksesuarın gelişimi, paketin aşırı ısındığını gösteren iPhone gibi yazılım sorunları nedeniyle yavaşladı. Apple ayrıca, bir müşterinin cihazı iPhone’da bazen kılıflı veya kılıfsız olarak kullanmasıyla ilgili sorunları gidermek için de çalışıyor.

İnsanlar, yeni aksesuarın geliştirme zorlukları göz önüne alındığında, ertelenebileceğini veya hurdaya çıkarılabileceğini söyledi. Bir Apple sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

Apple’ın donanım mühendisliği departmanı, şarjla ilgili aksesuarları piyasaya sürerken dikkatli. 2017 yılında şirket, Apple Watch, iPhone ve AirPods kulaklıklarını aynı anda şarj edecek bir AirPower matını duyurdu. Nihayetinde, aşırı ısınmayla ilgili sorunlar nedeniyle 2019’da asla yayınlanmadı ve geliştirilmesinin derinliklerinde iptal edildi.

Aksesuarlar ve giyilebilir ürünler, geçtiğimiz çeyrekte neredeyse 13 milyar dolar veya toplam şirket satışlarının yüzde 12’sini oluşturan kılıflar, AirPod’lar, Apple Saatler, ev hoparlörleri ve ilgili ürünlerle Apple için artan bir gelir kaynağı haline geldi.

Manyetik pil aksesuarının kanıtı görünmeye başladı. Apple’ın yakında çıkacak olan iOS 14.5 yazılım güncellemesinin beta sürümü, geliştirici Steve Moser tarafından yapılan bir bulguya göre, bir pil paketine daha sonra kaldırılmış bir referans içeriyordu.

Kablosuz şarj cihazı, Apple’ın yeni MagSafe ekosistemi için popüler bir aksesuar olabilir. Geçen yıl Apple, MagSafe uyumluluğu, deri cüzdanlar ve bir çift şarj cihazı içeren kılıflar çıkardı.

Apple aksesuarı, nihayetinde piyasaya sürülürse, son aylarda küçük üreticiler tarafından sunulan benzer tekliflere rakip olacaktı. Şirket ayrıca, araç içi bağlantı potansiyeli de dahil olmak üzere diğer MagSafe aksesuarlarını dahili olarak tartıştı, ancak söz konusu ürün resmi gelişime girmemiş olsa da, bir kişi söyledi.

Apple ayrıca dahili olarak Apple Watch, AirPods ve iPhone gibi mobil cihazlarının çoğunun birbirini şarj etmesine izin verme hedefini tartıştı, ancak bu işlevsellik yakın gelecekte olası görünmüyor. Apple, 2019 iPhone’lar için, kullanıcıların telefonun arkasında AirPod’ları şarj etmelerine olanak tanıyan bir özellik planladı ancak iptal etti.

Apple’ın MagSafe teknolojisinin önümüzdeki yıl birkaç ürüne daha ulaşması bekleniyor. Bloomberg News, şirketin bu yıl yeniden tasarlanan MacBook Profesyonelleri ve MacBook Air’lere eklemeyi planladığını bildirdi. Mac’te bu özellik, güç kablosunun kazara herhangi bir şekilde çekilmesinin tüm bilgisayarı aşağı çekmek yerine dizüstü bilgisayardan çıkaracağı anlamına gelir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, iPhone’da Kablosuz Şarj Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör