Dünyanın İlk Uçan Arabası Kalkışa Hazırlanıyor

blank
Dünyanın İlk Uçan Arabası Kalkışa Hazırlanıyor

İçerik: Dünyanın İlk Uçan Arabası Kalkışa Hazırlanıyor

Dünyanın İlk Uçan Arabası Kalkışa Hazırlanıyor. Bir rüyadan çıkmış gibi görünen şeyde, uçan bir araba veya hibrit bir kara-hava aracı, ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından onaylandı.

Saatte 100 mil hızla 10000 fit yükselebilen Terrafugia Geçişi, federal kurumdan özel bir Hafif Spor Uçağı uçuşa elverişlilik sertifikası aldı ve esasen kalkış için yeşil ışık yaktı.

‘Geçiş’ ile sürücüler, aracı bir dakikadan daha kısa sürede sürüşten uçmaya, küçük havalimanlarında ve hatta otoyolda kalkış ve inişe dönüştürebilecek.

‘Uçan arabanın’ özellikleri
Uçağın 27 metrelik kanat açıklığı, her şeyin tek bir araba garajına sığması için yeterince küçük bir boyuta ve iki koltuklu teknenin tam hava ve yol modeline sahiptir.

Uçak motoru, premium benzin veya 100LL uçak yakıtıyla çalışabilirken, araba hibrit-elektrik motoruyla çalıştırılıyor.

Aracın standart özellikleri arasında dört tekerlekli hidrolik disk frenler, sert karbon fiber güvenlik kafesi ve uçak gövdesi paraşütü bulunuyor. Kabaca 1.300 pound (590 kg) ağırlığındadır ve sabit iniş takımlarına ve 27 fit genişliğinde kanat açıklığına sahiptir.

Şu anda, teknenin yalnızca uçuşa yönelik bir versiyonu pilotlar ve uçuş okulları için mevcut, ancak otomobil bileşenlerinin ‘sokak yasal’ hale gelmesi için bir yıl daha geçmesi gerekecek.

Çin’e ait Terrafugia, ‘yola uygun bir uçak’ teslim etme konusunda iyimser ve 2022 için iki koltuklu hibrid üzerindeki tüm onayların tamamlanmasını umuyor.

Özellikle, bir tur atmak isteyenlerin hem ehliyet hem de spor pilotu sertifikasına ihtiyacı olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın İlk Uçan Arabası Kalkışa Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor: Airbus, Flightlab’da gelişmiş otonom helikopter testleri gerçekleştiriyor. Airbus, Vertex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör