Google, Başka Bir Yapay Zeka Yöneticisini Daha Kovdu

blank
Google, Başka Bir Yapay Zeka Yöneticisini Daha Kovdu

İçerik: Google, Başka Bir Yapay Zeka Yöneticisini Daha Kovdu

Google, Başka Bir Yapay Zeka Yöneticisini Daha Kovdu: Aralık ayında Google, yapay zeka etiği araştırmacısı Timnit Gebru’yu görevden aldı ve ekibin onu daha yüksek bir seviyeye geri getirilmesi çağrısında bulunan bir yanıt verdi. Bunu yapmak yerine Google, Sorumlu Yapay Zeka Araştırma ve Mühendislik Uzmanlık Merkezi Başkanı Dr. Marian Croak’ı duyurdu ve Axios ve Bloomberg’in Perşembe günü çalışanlarına, çeşitlilik ve araştırma etrafında politikaları ayarlayacağını söylediklerine göre.

Bu hareketleri, Gebru’nun eski eş başkanı ve etik AI ekibinin kurucu ortağı araştırmacı Margaret Mitchell’i, şirket onu araştırırken hesaplarının haftalarca askıda kaldığını bildirerek kovarak takip etti.

Google yapay zeka araştırmaları yöneticilerinden MMitchell resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ”Kovuldum” dedi.

Google, yaptığı açıklamada, Mitchell’in “iş açısından hassas gizli belgelerin ve diğer çalışanların özel verilerinin çalınmasını da içeren” davranış kuralları ve güvenlik politikalarını ihlal ettiğini iddia etti. Mitchell, Gebru’nun alenen işten çıkarılmasıyla ilgili endişesini dile getirerek, bunun “travmanın domino etkisi” yarattığını söyledi ve AI lideri Jeff Dean dahil Google yöneticilerini eleştirdi. Ekibin başka bir üyesi olan Dr. Alex Hanna’ya göre, Google’ın “yeniden yapılanması” da Samy Bengio’yu işten çıkardı.

Google: Bu yöneticinin davranışını gözden geçirdikten sonra, iş açısından hassas gizli belgelerin ve diğer çalışanların özel verilerinin çalınmasını içeren güvenlik politikalarımızın yanı sıra davranış kurallarımızın birden çok ihlali olduğunu doğruladık.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Başka Bir Yapay Zeka Yöneticisini Daha Kovdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi. Twitter, uzun süredir söylentilere göre uygulama içi devrilme …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör