Google Haritalar, “Toplu Taşıma Ücretleri” Özelliğini Alıyor

blank
Google Haritalar, "Toplu Taşıma Ücretleri" Özelliğini Alıyor

İçerik: Google Haritalar, “Toplu Taşıma Ücretleri” Özelliğini Alıyor

Google Haritalar, “Toplu Taşıma Ücretleri” Özelliğini Alıyor. Google Haritalar, sokağa park etme ve toplu taşıma ücretlerini doğrudan uygulamadan ödeme olanağı ekliyor. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, girişimin Google Pay ile işbirliği içinde başlatıldığını söyledi. Google Haritalar, uygulamasına Passport ve ParkMobile adlı iki mobil park ödeme çözümü sağlayıcısı eklediğini söyledi.

“Gideceğiniz yere yakın olduğunuzda görünen ‘Park Ücretini Öde’ düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ardından sayaç numaranızı, park etmek istediğiniz süreyi girin ve ‘Öde’ye dokunun. Ölçüm cihazınıza daha fazla zaman eklemeniz mi gerekiyor? Park oturumunuzu sadece birkaç dokunuşla kolayca uzatın, “Vishal Dutta, Ürün Yöneticisi, Google Haritalar; ve Google Pay Ürün Müdürü Fausto Araujo bir blog gönderisinde yazdı.

Google Haritalar “Sokağa Park Etmek İçin Ödeme” Özelliği (Fotoğraf Kredisi: Google Haritalar)

Google, dünya çapında 80’den fazla toplu taşıma acentesi için toplu taşıma ücretlerini ödeme kabiliyetini genişlettiğini söyledi. Kullanıcılar toplu taşıma yol tariflerini aldıklarında, Google Pay hesabınıza zaten bağlı olan kredi veya banka kartlarıyla telefonunuzla ödeme yapma seçeneğini göreceklerdir. Ve San Francisco Körfez Bölgesi gibi yerlerde, kullanıcılar doğrudan Google Haritalar’dan bir dijital Clipper kartı satın alabilecekler.

Dutta ve Araujo, “Artık seyahatinizi planlayabilecek, ücretinizi satın alabilecek ve birden fazla uygulama arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan sürmeye başlayabileceksiniz,” diye yazdı. “Nasıl önceden ödeme yapacağınızı anlayabilir ve hatta istasyona varmadan önce ücretinizi gitmeye hazırlayabilirsiniz – bu, bir toplu taşıma acentesinin hangi ödeme seçeneklerini desteklediğinden emin olmadığınızda yararlıdır.”

Otopark için ödeme, Çarşamba günü ABD’deki 400’den fazla şehirde (Boston, Cincinnati, Houston, Los Angeles, New York, Washington D.C ve daha fazlası dahil) Android’de kullanıma sunulmaya başladı ve iOS yakında kullanıma sunulacak. Şirket, Google Haritalar’dan toplu taşıma ücretini ödeme olanağının önümüzdeki haftalarda Android’de küresel olarak 80 acenteye genişleyeceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Haritalar, “Toplu Taşıma Ücretleri” Özelliğini Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı: Mission: Zero adlı çevre programı ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör