Xiaomi CEO Lei Jun Liderliğindeki Araba Üzerinde Çalışıyor

blank
Xiaomi CEO Lei Jun Liderliğindeki Araba Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Xiaomi CEO Lei Jun Liderliğindeki Araba Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi CEO Lei Jun Liderliğindeki Araba Üzerinde Çalışıyor. Akaryakıt fiyatlarının artması nedeniyle, birçok kişi ilgi gösterdiği için birçok şirket elektrikli araçlar yapmaya yöneliyor. Bunu akılda tutarak, yeni şirketler akıllı araç segmentine giriyor. Şimdi ise Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin arabasını yapmayı planladığı bildiriliyor.

Bir habere göre, proje doğrudan akıllı telefon üreticisinin kurucusu ve CEO’su Lei Jun tarafından yönetilecek, ancak şirket arabasının projesi hakkında hiçbir şey açıklamadı. Lei Jun, 2013 yılında Tesla CEO’su Elon Musk ile görüşmek için ABD’yi iki kez ziyaret etmişti. Xiaomi, arabasını inşa etmenin stratejik bir karar olduğuna inanıyor, ancak spesifik detaylar henüz belirlenmedi.

Ayrıca, elektrikli akıllı araç popülaritesinde bir artış gördü, bu nedenle şirketin arabasını er ya da geç serbest bırakması sürpriz olmayacak. Hindistan pazarı da akıllı araçlara talep gördü ve Tata, Mahindra ve diğerleri gibi otomobil şirketleri elektrikli araçlarını sunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi CEO Lei Jun Liderliğindeki Araba Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor: Airbus, Flightlab’da gelişmiş otonom helikopter testleri gerçekleştiriyor. Airbus, Vertex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör