YouTube Android Uygulaması 4K HDR Desteği Alıyor

blank
YouTube Android Uygulaması 4K HDR Desteği Alıyor

İçerik: YouTube Android Uygulaması 4K HDR Desteği Alıyor

YouTube Android uygulaması artık 4K HDR oynatma desteği kazandı. İOS’ta bir süredir 4K desteği mevcut ve artık Android kullanıcıları, bu çözünürlükte veya daha yüksek çözünürlükte yüklenmeleri ve HDR’yi desteklemeleri koşuluyla videoları 4K HDR olarak da izleyebilirler. Şimdiye kadar, Android kullanıcıları yalnızca YouTube uygulamasında maksimum 1440p çözünürlükte video izleyebiliyordu. Ekranları telefonlarında daha yüksek çözünürlükleri desteklese ve video 4K olarak yüklenmiş olsa bile durum böyleydi. Ancak, 4K HDR desteği için en son güncelleme ile bu durum değişti.

Android kullanıcıları artık video kalitesinde ek bir seçenek olan 2160p (4K) HDR görebilecekler. Bu ilk olarak Android Polisi tarafından tespit edildi ve şimdi Samsung Galaxy Note 20’mizde de görünüyor. Android telefonunuzda YouTube 4K HDR akış desteğiniz olup olmadığını görmek için, 4K olarak yüklenmiş herhangi bir YouTube videosuna gidin ve video kutusunun sağ üst köşesindeki üç nokta menü simgesine tıklayın. Kaliteyi seçin ve 2160p60 HDR’yi diğer çözünürlükler arasında bir seçenek olarak görebilmelisiniz. En düşük seçenek 144p60 HDR’dir.

18 Şubat’ta güncellenen uygulama sürümümüz (16.06.34) bu güncellemeyi içerir – özelliği görmezseniz, uygulamadaki en son sürümü kullandığınızdan emin olun. Google Play mağazasında bekleyen güncellemelerin olup olmadığını görebilirsiniz. Android cihazınızda 2160p60 HDR desteği almak için sabırsızlanıyorsanız, uygulamanın APK Mirror sürümünü de indirebilir ve özelliği hemen edinebilirsiniz.

Yalnızca birkaç gün önce YouTube, platformdaki hem içerik oluşturucular hem de izleyiciler için deneyimi iyileştirmek için bir dizi güncelleme duyurdu. Bu, tabletler için yeni bir modernize edilmiş arayüz ve video bölümleri özelliği için bir güncelleme içerir. YouTube ayrıca, bu Mart ayından itibaren ABD’de TikTok benzeri bir YouTube Shorts özelliğini kullanıma sunacağını duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Android Uygulaması 4K HDR Desteği Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor. Apple’ın “daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör