Apple, MacBook Pro İçin Pil Değiştirme Programını Başlattı

blank
Apple, MacBook Pro İçin Pil Değiştirme Programını Başlattı

İçerik: Apple, MacBook Pro İçin Pil Değiştirme Programını Başlattı

Apple, MacBook Pro İçin Pil Değiştirme Programını Başlattı: Apple, yüzde birden fazla şarj edilmeyen 2016 ve 2017 MacBook Pro modelleri için bir pil değiştirme programı başlattı. Cupertino şirketi, şarj sorununun arkasındaki nedeni belirtmemiş olsa da sorunun “çok az sayıda müşteriyi” etkilediğini söyledi. Apple, pil değiştirme programına ek olarak, 2016 ve 2017 MacBook Pro modellerinde pil şarj sorunlarını gidermeyi amaçlayan macOS Big Sur 11.2.1 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme, Bluetooth bağlantısı ve harici ekran sorunları için düzeltmeler taşıyan macOS Big Sur 11.2’nin gelmesinden sadece bir hafta sonra geldi.

Etkilenen 2016 ve 2017 MacBook Pro kullanıcıları, bir “Servis Önerilir” mesajı gösteren pil sağlık durumu aracılığıyla değiştirme programının uygunluğunu kontrol edebilir. Pil sağlığı durumuna macOS Big Sur’da Apple menüsü> Sistem Tercihleri> Pil> Pil seçeneğine giderek erişilebilir. MacOS Catalina ve önceki sürümlerinde, Option tuşu basılı tutularak ve menü çubuğundaki pil simgesi tıklanarak erişilebilir.

Apple, bir destek sayfasında “Durum, pilinizin Normal olduğunu gösteriyorsa, piliniz bu sorundan etkilenmez” dedi.

Pilinizin şarj sorunundan etkilendiğini ve değiştirilmeye uygun olduğunu fark ederseniz, ücretsiz olarak değiştirilmesini sağlamak için Apple ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak Apple, cihazın ücretsiz pil değişimine uygun olup olmadığını doğrulamak için servisten önce modeli inceleyecektir.

Apple ayrıca 2016 ve 2017 MacBook Pro modellerini kullananlara, yeni çıkan macOS Big Sur 11.2.1’e güncellemelerini veya macOS Catalina 10.15.7 ek güncellemesini yüklemelerini önerir. Şirket, yeni macOS sürümüne güncellemenin diğer 2016 ve 2017 MacBook Pro modellerinde pil sorununun ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olacağını belirtti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, MacBook Pro İçin Pil Değiştirme Programını Başlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu: Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör