Apple’ın Hindistan’da iPad Üretmek İçin Pazarlık Yapıyor

blank
Apple'ın Hindistan'da iPad Üretmek İçin Pazarlık Yapıyor

İçerik: Apple’ın Hindistan’da iPad Üretmek İçin Pazarlık Yapıyor

Apple’ın Hindistan’da iPad Üretmek İçin Pazarlık Yapıyor: Apple’ın, şirketin ülkede ilk kez iPad ürettiğini görebilecek bir hareketle Hindistan hükümetine lobi yaptığı söyleniyor. Reuters, hükümetin Hindistan’ın bilgisayar ihracatını artırmak için tasarlanmış bir teşvik programı başlatmayı planladığını ve Apple’ın da dahil olmasını istediğini, ancak daha iyi bir anlaşma peşinde olduğunu bildirdi.

Girişimin Rs’ye kadar bir bütçesi olacak. Reuters’e göre beş yılda 70 milyar (964 milyon dolar), ancak Apple’ın bunun neredeyse Rs’ye üç katına çıkarılmasını istediği bildiriliyor. 200 milyar. Bunun nedeninin kısmen Hindistan’ın tedarik zincirinin henüz Apple’ın taleplerini karşılayacak ölçekte olmaması olduğu söyleniyor.

Apple, Hindistan hükümeti tarafından “Hindistan’da Üretme” girişiminin bir parçası olarak uygulanan yeni ithalat tarifelerinden kaçınmak için 2018’de başlattığı Hindistan’da iPhone’lar üretiyor. Şirket, üretimini Çin dışında da çeşitlendirmeye çalışıyor; Geçen ay Nikkei, iPad üretiminin bir kısmının bu yıl Vietnam’a kayacağını ve ilk kez büyük iPad üretiminin başka herhangi bir yerde gerçekleşeceğini bildirdi.

Ucuz iş gücü ve hızlı üretim için genelde Asya ülkelerini tercih eden Apple Çin’den sonra Hindistan’da üretim yaparak üretim maliyetlerini çok azaltmayı planlıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın Hindistan’da iPad Üretmek İçin Pazarlık Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör