Samsung, ABD’de 17 Milyar Dolarlık Üretim Tesisi Planlıyor

blank
Samsung, Galaxy Güvenliğini Artırıyor

İçerik: Samsung, ABD’de 17 Milyar Dolarlık Üretim Tesisi Planlıyor

Samsung, ABD’de 17 Milyar Dolarlık Üretim Tesisi Planlıyor: Samsung Electronics, Teksas eyalet yetkilileriyle birlikte yayınlanan belgelere göre, Güney Koreli firmanın 1.800 iş yaratabileceğini söylediği 17 milyar dolarlık yeni bir çip fabrikası için sitelerden biri olarak Austin, Texas’ı düşünüyor.

Belgelere göre, teknoloji devi, diğer vergi indirimlerinin yanı sıra, 20 yıl içinde Travis County ve Austin şehrinden 805,5 milyon dolarlık birleşik vergi indirimleri istiyor. Samsung, başvurularında Austin’in seçilmesi halinde şirketin bu yılın ikinci çeyreğinde sahada temel atacağını ve tesisin 2023’ün üçüncü çeyreğinde faaliyete geçeceğini söyledi.

Belgelerde, “Bu proje oldukça rekabetçi ve şirket, Arizona ve New York dahil olmak üzere ABD’de ve ayrıca Kore’de yurtdışında alternatif sitelere bakıyor …” dedi ve Samsung’a erişimi hesaba kattığını ekledi. yetenek, çip ekosistemi ve sitelerin değerlendirilmesinde pazarlama hızı. Samsung’un fason üretim çipi işindeki Amerikalı müşterileri arasında Tesla, Qualcomm ve Nvidia yer alıyor.

Samsung’un dosyalamasında, “gelişmiş mantık cihazları” yapmayı planladığını söyledi, yani müşteriler için en küçük, en hızlı bilgi işlem yongalarını yapmayı hedefliyor. Şirketin Austin’de bilgi işlem çipleri üreten mevcut bir çip fabrikası var. Reuters’a yaptığı açıklamada Samsung, çip tesislerini genişletmeyi düşündüğünü doğruladı, ancak henüz bir karar verilmedi.

Belgeler, projenin şirketin halihazırda sahip olduğu 640 dönümlük (259 hektarlık) bir alanda 7 milyon fit kare (650.000 metrekare) yeni bir alan inşa etmeyi içereceğini söylüyor. ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Charles E. Schumer, Samsung’u New York eyaletine bir fabrika kurmaya çağırdı ve tesis için federal teşvikleri güvence altına almak için çalışma sözü verdi ve ABD’nin yerel çipi artırmada Çin ile rekabet etmesinin anahtarı olduğunu söyledi. üretim.

Intel Corp bu tür yongaları Amerika Birleşik Devletleri’nde kendisi için üretirken, bunları Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) Co Ltd ve Samsung gibi dış müşteriler için yapan çoğu fason üretici, sırasıyla Tayvan ve Kore’deki tesislerinin çoğunu koruyor. Apple’ı başlıca müşterileri arasında sayan TSMC, geçtiğimiz yıl Arizona’da 2024’te devreye girmesi beklenen 12 milyar dolarlık bir çip fabrikası planlarını açıkladı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, ABD’de 17 Milyar Dolarlık Üretim Tesisi Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör