Samsung’un Gelecekteki Akıllı Saati Android Kullanacak

blank
Samsung'un Gelecekteki Akıllı Saati Android Kullanacak

İçerik: Samsung’un Gelecekteki Akıllı Saati Android Kullanacak

Samsung’un Gelecekteki Akıllı Saati Android Kullanacak: Samsung, 2014’ün Gear 2 serisinden beri akıllı saatlerde Tizen platformunu kullanıyor, ancak yakın gelecekte Android ‘köklerine’ geri dönebilir. Hem SamMobile hem de tanınmış sızıntı yapan Ice Universe, Samsung’un normal platformu yerine Android (muhtemelen Wear OS) kullanan bir akıllı saat yaptığını iddia ediyor. Samsung, Galaxy Gear ve Gear Live gibi erken ürünlerden bu yana Android’i bilekte ilk kez kullanıyordu.

Bu bilekliğin neye benzeyeceği veya bunun Android’e toptan bir geçişi temsil edip etmeyeceği kesin değil. GalaxyClub geçtiğimiz günlerde Samsung’un sonraki saatlerinin kullandıkları yazılımdan bağımsız olarak iki farklı boyutta olacağını ima eden iki model numarası tespit etti.

Samsung’un atılım yapacağının hiçbir garantisi yok. Ancak mantıklı bir hareket olabilir. Galaxy Watch 3 gibi Tizen tabanlı akıllı saatler, Spotify gibi temel uygulamalara sahipken ve genel olarak iyi kabul görürken, Wear OS’nin Android ekosistem bağlantılarından yoksun olduklarına şüphe yok. Samsung, daha geniş uyumluluğun herhangi bir değiş tokuşa değer olduğuna karar vermiş olabilir. Giyilebilir cihazlarda Apple veya Samsung ile karşılaştırıldığında pek başarılı olmayan Google’a kesinlikle yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, tartışmalı bir değişim olabilir. Samsung, akıllı saat fanlarını kısmen benzersiz bir kontrol şeması ve güçlü pil ömrü ile sağlıyor – en yeni saati Apple dışındaki en iyi tasarım olarak nitelendirdik. Wear OS veya Android’de başka bir sürümle giderse bu coşkuyu kaybeder miydi? Wear OS cihazları ne de olsa pek heyecan vermedi. Samsung’un avantajlarını koruyan özel bir Android’i göz ardı etmiyoruz, ancak bu garanti olmaktan uzak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung’un Gelecekteki Akıllı Saati Android Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu: Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör