Twitter Alanları, Clubhouse’da Daha Geniş Testler Yapıyor

blank
Twitter Alanları, Clubhouse'da Daha Geniş Testler Yapıyor

İçerik: Twitter Alanları, Clubhouse’da Daha Geniş Testler Yapıyor

Twitter Alanları, Clubhouse’da Daha Geniş Testler Yapıyor: Twitter, kullanıcılara sesli sohbet odaları getiren Clubhouse tarzı özelliği olan Spaces’ın daha kapsamlı testlerine başladı. Periscope tarafından desteklenen özellik ilk olarak Kasım ayında duyuruldu ve başlangıçta Aralık ayında sınırlı beta testi için kullanıma sunuldu. Twitter Spaces’ın daha kapsamlı testleri, teknoloji endüstrisi arasında tanınmış yüzlerin bir listesini ekleyen ses tabanlı sosyal ağ Clubhouse’un artan popülaritesinin ortasında geliyor. Bununla birlikte, yalnızca davetli uygulama, kısa süre önce Çin’de sansür nedeniyle yasaklandı. Ayrıca içerik denetimi eksikliği nedeniyle eleştirildi.

Clubhouse, yalnızca daveti olan kişiler için erişilebilirken, Twitter’ın Spaces beta testi, yaklaşık 1.000 test kullanıcısına ek olarak 3.000 kişiye daha genişletildi. Tüm bu beta test kullanıcıları, başlangıçta özel veya genel odalar oluşturmak için özelliğe erişecekler. Onları takip eden herhangi bir Twitter kullanıcısı, beta test kullanıcıları tarafından oluşturulan Spaces odalarını dinleyebilecek.

Twitter Ürün Lideri Kayvon Beykpour, özelliğin daha kapsamlı testini duyurmak için Salı günü bir Spaces sohbet odası düzenledi. Önümüzdeki haftalarda kullanıma sunmanın artacağından bahsetti.

Bazı Twitter çalışanları da yeni Alanlar oluşturmaya başladı. Ancak bu özellik henüz kitlelere sunulacak. Gadgets 360, testle ilgili netlik sağlamak için Twitter’a ulaştı ve yanıt olarak bir sözcü tarafından bu ifade verildi, “Twitter şu anda neler olup bittiğini ve insanların ne hakkında konuştuğunu; önemsediğiniz şeylerle ilgili konuşmaların yapıldığı yerdir. Çünkü bazen 280 Karakterler kendini ifade etmek için yeterli değil, Spaces bu sohbetleri hayata geçirmenin yeni bir yolu. Spaces ile insanlar, ilgi alanlarıyla ilgili Twitter’da halihazırda gerçekleşmekte olan konuşmalara katılmak için yeni ve erişilebilir bir seçeneğe sahip. “

Başlangıçta duyurulduğu gibi, Twitter Spaces şu anda iOS ile sınırlıdır. Bu, bir Stüdyo dinlemek veya oluşturmak için iOS için Twitter’a sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak Ocak ayının sonlarında, resmi Spaces hesabı Android için de bu özellik üzerinde çalıştığını gösteren bir tweet yayınladı. Ocak ayında mikroblog ağı, sesli konuşmalar için Spaces özelliklerini oluşturmaya yardımcı olan podcasting platformu Breaker’ı satın aldığını duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Alanları, Clubhouse’da Daha Geniş Testler Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor: Geçen ay bir gecikmenin ardından Apple, gelecek hafta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör