Yeni Kalaşnikof Silahlar Akıllı Telefonlarla Senkronize Olacak

blank
Yeni Kalaşnikof Silahlar Akıllı Telefonlarla Senkronize Olacak

İçerik: Yeni Kalaşnikof Silahlar Akıllı Telefonlarla Senkronize Olacak

Yeni Kalaşnikof Silahlar Akıllı Telefonlarla Senkronize Olacak: Genel Müdür Dmitry Tarasov, Rus silah üreticisi Kalaşnikof’un bu yıl Hindistan’da AK-203 saldırı tüfeğini yapmaya başlamayı planladığını ve yüksek teknolojili bir av tüfeğiyle daha geniş bir kitleyi çekmek istediğini söyledi.

Dünya çapında on yıllardır savaşlarda kullanılan AK-47 saldırı tüfeğinin tasarımcısının adını taşıyan Kalaşnikof, 2014 yılında Rusya’nın Kırım’ı ilhak etmesi nedeniyle ABD ve AB yaptırımlarına maruz kaldıktan sonra yeni iş ve pazarlar arıyor.

Dahili bir bilgisayara sahip Ultima av tüfeği, WiFi ve Bluetooth bağlantısını öngörür ve akıllı telefonlarla senkronize edilebilir. Gadget meraklıları gibi daha genç müşterileri etkilemeyi amaçlamaktadır.

Kalaşnikof’un büyüme planlarının merkezinde de Hindistan savunma bakanlığı ile birlikte önümüzdeki on yıl içinde 670.000 AK-203 tüfek üretmeyi hedefliyor.

“Bu yıl Hindistan’daki ortak girişimimizde AK-203 tüfek üretimini başlatmayı umuyoruz. Bunun uzun vadeli bir trend olduğunu düşünüyorum, bu nedenle diğer örnekler yakında gelecek” dedi.

Kalaşnikof, geçtiğimiz yıl Ermenistan’da AK-130 saldırı tüfeğinin lisanslı üretimini başlattı ve 37 yaşındaki Tarasov, Venezuela ile köklü bir ilişkiye sahip olduğu Latin Amerika ile işbirliğini derinleştirmek istediğini söyledi.

“Bu pazarda aktif bir talep olduğunu biliyoruz” dedi, ancak daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

Yüksek teknoloji av tüfeği

Kalaşnikof 27 ülkeye silah satıyor ve Rusya’nın hafif silahlarının yüzde 95’ini üretiyor, ancak ABD’nin 2014’te uyguladığı yaptırımlar ABD’nin Kalaşnikof ile iş yapmasını yasakladı.

AK-203, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaralandıktan sonra Sovyet askeri Mikhail Kalaşnikof tarafından icat edilen AK-47’nin gelişmiş bir versiyonudur. Ultima, eyalet holdingi Rostec’in yüzde 25 hisseye ve bir hisseye sahip olduğu şirket için tamamen yeni bir girişim. Eski bir ulaştırma bakan yardımcısı olan Alan Lushnikov, TKH-Invest adlı bir firma aracılığıyla yüzde 75 hisseye eksi bir hisseye sahip.

Tarasov, “Ultima ile, tipik olarak hedef kitlemiz olmayan yeni müşterileri çekmek istiyoruz,” dedi. “Biraz sürüş veya adrenalin almak isteyen müşterileri hedefliyoruz. Yarı oyun nişine girmek bir seçenek olabilir.”

Bazıları helikopter gibi havalanan ve video kamera taşıyan bir planör gibi uçan insansız hava araçları da “çok önemli bir iş” dedi. Kalaşnikof ayrıca meşaleler, bıçaklar ve diğer markalı ürünlerdeki pazarı umut verici görüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Kalaşnikof Silahlar Akıllı Telefonlarla Senkronize Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

T129 ATAK Helikopteri Kara Kuvvetleri Komutanlığına Teslim Edildi

T129 ATAK Helikopteri Kara Kuvvetleri Komutanlığına Teslim Edildi: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Kara …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör