Huawei Mate X2 Özellikleri, Samsung’dan Esinleniyor

blank
Huawei Mate X2 Özellikleri, Samsung'dan Esinleniyor

İçerik: Huawei Mate X2 Özellikleri, Samsung’dan Esinleniyor

Huawei Mate X2 Özellikleri, Samsung’dan Esinleniyor: Huawei, üçüncü nesil katlanabilir telefonunu bir çevrimiçi lansman etkinliğinde resmen tanıttı. Orijinal Mate X ve dayanıklı Mate Xs’i takip eden Mate X2, Samsung Galaxy Fold ile pek çok benzerliği olan bir 5G cep telefonu. Huawei, cihaz artık dışarıdan değil içeriden açılarak tasarımını yeniledi. Huawei, menteşesini mükemmelleştirdiğini iddia ediyor, bu da telefonun artık “algılanamaz” bir boşlukla katlandığı anlamına geliyor.

Mate X2’nin daha büyük iç ekranı 2480 x 2200 çözünürlükle 8 inç, dış ekran ise 2700 x 1160 çözünürlükle 6.45 inçlik bir alan sunuyor. Her iki ekran da OLED’dir ve oyun oynamak için harika olması gereken 90 Hz yenileme hızlarına sahiptir. Malzemeler açısından, cihazı sağlam ancak hafif tutmak için çeliği karbon fiber kasayla birleştirdi.

Elbette, Huawei hala ölümcül kusuruyla boğuşuyor: Google uygulamalarının eksikliği. Huawei, telefonun Android 10 tabanlı EMUI 11.0’da çalışacağını söyledi ve lansman canlı yayınında Nisan ayından itibaren HarmonyOS’a güncellenen ilk telefonlar arasında olacağını ekledi.

Diğer yerlerde, Mate X2, Huawei’nin son teknoloji ürünü Kirin 9000 yonga setini içeriyor – Mate X’lerdeki 990 yonga ile karşılaştırıldığında – ki bu, son şirket içi amiral gemisi işlemcisi olacak. Huawei daha önce Mate 40’ın, Amerikalı tedarikçilerin şirkete bileşen satmasını sınırlayan ABD ticari yaptırımları nedeniyle Kirin 9000’i almak için son telefon olacağını söylemişti. Huawei bunu 8GB RAM ve 4.400mAh batarya ile 55W’a kadar hızlı şarj ile birleştirdi.

Yeni telefonun Leica dörtlü kamera dizisi, 50 megapiksel geniş açılı bir ana kamera (Xs’deki 40 megapiksel lensten en azından kağıt üzerinde bir adım yukarı), 3x optik yakınlaştırmalı 12 megapiksel telefoto kamera, ve 10x optik yakınlaştırmalı 8 megapiksel “SuperZoom”. Dışarıda 16 megapiksel lense sahip bir selfie kamerası da var. Mate X2 dört renkte gelir: Geleneksel siyah ve beyazın yanı sıra kristal mavisi ve kristal pembe.

Beklendiği gibi, katlanabilir yüksek bir fiyata geliyor. 25 Şubat’ta satışa çıktığı Çin’de, 256GB model 17.999 yuan (yaklaşık 2.785 $), 512GB versiyonu ise 18.999 yuan (yaklaşık 2.940 $) olacak. Şu anda ABD de dahil olmak üzere diğer pazarlarda piyasaya çıkıp çıkmayacağına dair bir bilgi yok. Bu fiyat, özellikle bu yazılım aksaklıklarını hesaba kattığınızda, 2.000 $ ‘lık Galaxy Fold 2’den oldukça yüksek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei Mate X2 Özellikleri, Samsung’dan Esinleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek: Google, geçtiğimiz ay I/O geliştirici konferansında bir dizi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör