iPhone Satışları, 2016’dan Beri İlk Kez Samsung’u Geçti

blank
iPhone Satışları, 2016'dan Beri İlk Kez Samsung'u Geçti

İçerik: iPhone Satışları, 2016’dan Beri İlk Kez Samsung’u Geçti

iPhone Satışları, 2016’dan Beri İlk Kez Samsung’u Geçti. Pandemi sayesinde, Apple 2020’nin son çeyreğinde diğer üreticilere göre daha fazla telefon sattı. Pazar araştırma şirketi Gartner, şirketin önceki çeyrekte yaklaşık 80 milyon iPhone sattığını tahmin ediyor. Apple’ın bugüne kadarki en iyilerinden biri olan bu performans, 2016’nın 4. çeyreğinden bu yana ilk kez Samsung’u geçmesine yardımcı oldu. Samsung, yılı hala herhangi bir üreticinin en çok telefon satışıyla kapattı, ancak sevkiyatların gerçekleştiği çeyrekten sonra yıllık yüzde 14,6 düşüş gördü Yıllık bazda yüzde 11,8 düştü. Bunu, 2020’nin 4. çeyreğinde sevkiyatlarının yüzde 14,9 arttığını ve satışlarının yıllık yüzde 3,3 arttığını gören Apple ile karşılaştırın.

Gartner, iPhone 12’nin piyasaya sürülmesinin Apple’a önemli ölçüde yardımcı olduğunu öne sürüyor, ancak başarısı için Samsung’un 2020’de piyasaya sürdüğü tüm pahalı duds’lar da büyük olasılıkla hayati önem taşıyor. İlk çıktığında overpriced olduğunu söylemek güvenlidir. Tüketicilere sunacağı daha uygun fiyatlı Galaxy S21 ile Samsung, 2021 için çok daha iyi bir konumda.

Samsung’un 2020’nin 4. çeyreğinde ve yılın geri kalanındaki tüm sıkıntılarına rağmen, Huawei kadar kötü bir zaman geçirmedi. Trump yönetimi tarafından uygulanan yaptırımlar şirkete zarar verdi. Çeyrekte sevkiyatlarının yüzde 41,1 oranında dik düştüğünü ve yıl için satışlarının yüzde 24,1 düştüğünü gördü.

Bir an için Apple’a dönecek olursak, sadece iPhone’un şirket için çalışması değil. Salgın ve buna bağlı evde kalma emirleri sayesinde, Mac de işe yarıyor. Canalys’in yakın tarihli bir raporuna göre, Apple’ın sevkiyat hacmi 2020’de yüzde 45 ve 2020’nin 4. çeyreğinde yıllık yüzde 16,6 arttı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone Satışları, 2016’dan Beri İlk Kez Samsung’u Geçti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor. Apple’ın “daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör