İşte Android 12’nin Yapabileceği 3 Şey

blank
Android 12'nin Yapabileceği 3 Şey

İçerik: İşte Android 12’nin Yapabileceği 3 Şey

Android 12’nin Yapabileceği 3 Şey: Google, bu hafta Android işletim sisteminin en son sürümü olan Android 12’yi açıkladı. Şimdi geliştirici önizlemesi olarak sunulan Android 12, birkaç yeni özellik ve telefonunuzun daha fazla çalışmasına yardımcı olmayı amaçlayan bazı performans düzeltmeleriyle Android 11’e oldukça benziyor gibi görünüyor. sorunsuz.

Yeni işletim sistemini denemeye hevesliyseniz, şimdi Android 12 geliştirici önizlemesini indirip yükleyebilirsiniz. Ancak, ilk geliştirici önizlemesi olarak, muhtemelen hatalarla dolu olduğu ve ortalama bir kişinin bu noktada, özellikle de birincil cihazınızda denemesi gerektiği konusunda uyarılmayın. Google’ın Mayıs ayında herkese açık bir beta sürümünü ve son sürümünü Ağustos veya Eylül civarında başlatmasını bekliyoruz.

İşte Android 11 ile karşılaştırıldığında şu ana kadar Android 12’de gördüğümüz en büyük yeni özelliklerden üçü.

Uygulama gizlilik özellikleri
Bir Android Developers blog gönderisine göre Google, kullanıcılara daha fazla şeffaflık ve kontrol sağlamak için uygulamalara birkaç yeni gizlilik özelliği ekliyor. Bir güncelleme size çerezlerin siteler arasında nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi verirken, diğeri uygulamaların yanlışlıkla etkinlikleri, hizmetleri ve alıcıları dışa aktarmalarını önlemek için bilgileri dışa aktarma şeklini değiştirir.

Bu politikaların, kullanıcılara uygulamalarının hangi kişisel verileri topladığını söyleyen yeni uygulama “beslenme etiketleri” ve geliştiricilerin insanlardan izin istemesini gerektiren yaklaşan bir değişikliği içeren Apple’ın son iOS yazılım sürümünden daha az katı olduğunu belirtmek gerekir. veri toplayın ve bunları uygulamalar ve web sitelerinde izleyin.

Yeniden tasarlanan bildirimler
Android 12 ile Google, daha modern ve işlevsel hale getirmek için bildirimlerin tasarımını değiştiriyor. Bir bildirime dokunduğunuzda, bu işlemi başlatmak için bir aracı hizmetten geçmek yerine sizi doğrudan yapmak istediğiniz uygulamaya veya eyleme götürür. Blog gönderisine göre bu, her şeyin daha hızlı çalışmasını sağlamalıdır.

Teknoloji sitesi XDA Developers tarafından belirtildiği gibi, Android 12 ayrıca önemsiz bildirimleri ertelemenize ve bunu ne kadar süreyle yapacağınızı seçmenize olanak tanıyan yeni bir düğme alıyor. Ayrıca, Android’in bildirimlerinizi farklı uygulamalarla nasıl çalıştığınıza göre yeniden düzenlemesine izin vermek için uyarlanabilir bildirim sıralamasını açabilir ve beğenmezseniz sıralamayı sıfırlayabilirsiniz.

Tek elle kullanım modu
Android 12, Android telefonları tek elle ve baş parmağınızla çalıştırmayı kolaylaştıran birkaç tasarım değişikliği içeriyor gibi görünüyor. XDA Geliştiricileri, güncellenmiş ayarlar kullanıcı arayüzünün, daha kolay tek elle erişim için Arama çubuğunu ekranın altına taşıdığını belirtti. Ayrıca, tüm arayüzü tek elle kullanım için daha uygun hale getiren “ipeksi ev” adlı yeni bir özelliği ortaya çıkardı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İşte Android 12’nin Yapabileceği 3 Şey

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

2 Güne Kadar Pil Ömrüne Sahip Motorola Defy Piyasaya Sürüldü

2 Güne Kadar Pil Ömrüne Sahip Motorola Defy Piyasaya Sürüldü:Motorola Defy dayanıklı akıllı telefon resmileşti. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör