Sanatçılar için Spotify’a Instagram Hikaye Formatı Geliyor

blank
Spotify, iOS ve Android'de Sesli Asistan Özelliği Sunacak

İçerik: Sanatçılar için Spotify’a Instagram Hikaye Formatı Geliyor

Sanatçılar için Spotify’a Instagram Hikaye Formatı Geliyor: Spotify, Pazartesi günkü yalnızca çevrimiçi Akışta etkinliğinde, Spotify sanatçı sayfalarında yer alacak ve hayranlarıyla yeni bir şekilde bağlantı kurmalarına olanak sağlayacak olan Snapchat ve Instagram Hikayeleri gibi Spotify Kliplerini duyurdu. Sürekli genişleyen “Hikayeler” in (genellikle 24 saat boyunca fotoğraf ve video paylaşmanın geçici bir yolu) piyasaya sürülmesi biraz şakaya dönüştü – hatta LinkedIn’de mevcut (neden?) – ve bu sadece doğal / kaçınılmaz Spotify’ın “Hikayeler” e de girmek isteyeceği. Spotify Clips şu anda test aşamasındadır.

Elbette, diğer platformlardan farklı olarak, Spotify Clips çok farklı davranacak – tek bir kişi için herkese açık olmayacak. Dinleyiciler, sizin ve benim gibi insanlar kendi “Hikayelerini” paylaşamayacaklar. Bunun yerine, yalnızca Spotify for Artists sayfası olan belirli içerik oluşturucular, Spotify Clips’e fotoğraf ve video yükleyebilir. Spotify, Stream On etkinliğinin yanı sıra, iki yıl önce Güney Asya pazarında başlatılan dünyanın en büyük müzik abonelik hizmetinden bu yana 10.000’den fazla Hintli sanatçının Spotify for Artists profillerini talep ettiğini duyurdu.

“Hikayeler”, temelde platformların günlük aktif kullanıcılarını büyütmek oldu ve Instagram 2019’da 500 milyon kullanıcının her gün Instagram Hikayelerine göz attığını ortaya koydu. Bu ilginç bir noktayı gündeme getiriyor: Hayranlar neden başka bir uygulama açmak yerine Instagram’da en sevdikleri sanatçıları halihazırda bulundukları yerde takip etmesinler? Belki özel içerik varsa. Spotify, sanatçıların bunu yapmasını ümit edecek – insanları Spotify Clips’e gelmeye ve daha sonra bazı şarkıları çalmaya yönlendirecek.

İsveç merkezli müzik devi Şubat ayı başlarında Spotify’ın şu anda dünya çapında 345 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve 155 milyonun üzerinde ücretli abonesi var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sanatçılar için Spotify’a Instagram Hikaye Formatı Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör