SpaceX, 2021’de Uydu İnternet Hızını İkiye Katlayacak

blank
SpaceX, 2021'de Uydu İnternet Hızını İkiye Katlayacak

İçerik: SpaceX, 2021’de Uydu İnternet Hızını İkiye Katlayacak

SpaceX, 2021’de Uydu İnternet Hızını İkiye Katlayacak: SpaceX CEO’su Elon Musk Pazartesi günü Twitter’da yaptığı açıklamada, şirketinin uydu internet hizmeti Starlink’in 2021’in sonlarında 300 Mbps’ye yakın hızlar sunacağını söyledi. Bu, şu anda ilan edilenden kabaca iki kat daha hızlı ve hizmet için aradığı önemli bir adım anlamına gelecektir. dünya çapında yetersiz hizmet alan bölgelere yüksek hızlı internet sunmak.

Tweet, yeni kurulan bir Starlink bağlantısıyla evde hız testi sonuçlarını yayınlayan bir müşteriye yanıt olarak geldi.

Musk, internet sinyalinizin uzaya gitmesinin ne kadar sürdüğünün bir ölçüsü olan gecikmenin de bu yıl yaklaşık 20 ms’ye düşeceğini sözlerine ekledi. Bu, şirketin uydularını alçak dünya yörüngesine fırlatma stratejisinin bir doğrulaması olacak ve bu sinyallerin gitmesi gereken mesafeyi azaltıyor. Bu strateji aynı zamanda gökbilimcilerin gece gökyüzü görünürlüğünün önündeki engellerden endişe duymasıyla birlikte kırmızı bayraklar yükseltti, bu da SpaceX’in uydu tasarımındaki güncellemeler ile çözmeye çalıştığı bir şey.

Musk, bir kapsama haritası isteyen başka bir kullanıcıya cevap vermeye devam etti ve onlara Starlink’in “Dünya’nın çoğunu gelecek yıla kadar yıl sonuna kadar” kapsayacağını söyledi. Musk, oradan, her şeyin “kapsama alanını yoğunlaştırmak” olduğunu söyledi, ancak uydu internet kapsamının düşük ila orta nüfus yoğunluğuna sahip bölgeler için en uygun olduğunu belirtti.

Starlink şu anda 10.000’den fazla müşteriye sahiptir ve şu anda bir alıcı çanak ile donatılmış evlere internet sinyali sağlayabilen 1.200’den fazla alçak yörüngeli uydudan oluşan büyüyen bir ağdan (veya “takımyıldızından”) oluşmaktadır. Aynı zamanda ilk ekipman maliyeti için 500 $ ücret alan ayda 99 $ ‘lık hizmet, şu anda Kanada, Birleşik Krallık ve Kuzeybatı ABD’nin bazı kısımlarındaki müşteriler için 45 ve 53 derece Kuzey enlemleri arasında ve diğerlerinde ön siparişleri kabul ediyor. yerleri seçin.

SpaceX yörüngeye ek uydular fırlatmaya devam ettikçe, bu kapsamın kapsamının artması bekleniyor – sonuçta bunların 30.000’i kadar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, 2021’de Uydu İnternet Hızını İkiye Katlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek:Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi, gecikmiş tek bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör