Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Durdurdu

blank
Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Durdurdu

İçerik: Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Durdurdu

Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Durdurdu. O yepyeni Standart Menzilli Model Y’ye gönül vermemiş olmanızı umuyoruz. Electrek’in öğrendiği gibi, Tesla, piyasaya sürüldükten sadece haftalar sonra elektrikli crossover’ın ‘giriş’ versiyonu için sipariş almayı sessizce durdurdu. Şu anda, Model 3’ün sunabileceğinden daha fazla iç alan istiyorsanız, Uzun Menzilli dört tekerlekten çekiş varyantı için en az 48.990 $ (öncekinden 1.000 $ daha az) harcamanız gerekecek.

Tesla’nın neden Standart Aralık ayarını düşürdüğü veya bunun geçici bir hareket olup olmadığı belli değil. Tesla’dan yorum yapmasını istedik, ancak EV üreticisinin PR ekibini dağıttığına inanılıyor.

Kalıcı olsaydı garip bir karar olurdu. Tesla, satışları artırmak için açık bir çabayla temel Model Y’nin fiyatını sadece birkaç gün önce 39.990 $ ‘a düşürdü – bu açıkça ters etki yapacaktır. Tesla bir sipariş biriktirme listesi ile uğraşırken, üretimi yeniden düzenlerken veya başka bir şekilde Standart Menzilli aracı bir süre satamayacağına karar verirken bir duraklamayı temsil edebilir.

Hiçbir şey değilse, kaldırma işlemi Tesla’nın satış stratejisiyle ilgili şikayetlerin altını çiziyor. Şirketin sık sık fiyat düzenlemesi, elektrikli araçlarını, çoğu yeni model yıllarına kadar fiyatları düşürmek veya özellikler eklemek için bekleyen deneyimli otomobil üreticilerinden daha erişilebilir hale getirebilir. Ancak tutarsızlık, satın almak için ne zaman iyi bir zaman olduğunu bilmeyi de zorlaştırır. Bir satın alma işlemini, yalnızca bir anlaşmanın uyarı yapmadan ortadan kaybolmasını izlemek için bekleyebilir, size beklemeye devam etmekten veya bir alternatif satın almaktan başka seçenek bırakmaz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Durdurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei, Elektrikli Araç Piyasasına Giriyor

Huawei, Elektrikli Araç Piyasasına Giriyor: Dört kaynak, Çin’in Huawei’nin kendi markası altında elektrikli araçlar yapmayı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör