TikTok, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Ekliyor

blank
TikTok Yönetici Kadrosunu Değiştiriyor

İçerik: TikTok, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Ekliyor

TikTok, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Ekliyor: TikTok, yeme bozuklukları ile uğraşan kişilere destek ve kaynak sağlamak için Ulusal Yeme Bozukluğu Derneği (NEDA) ile işbirliği yaptı. Platform, Ulusal Yeme Bozuklukları Farkındalık Haftası’nı vücut kapsayıcılığını teşvik edecek özelliklerle kutluyor.

“Yeme bozukluğu”, “edrecovery” (yeme bozukluğundan kurtulma) veya “proana” (pro-anoreksi) gibi terimleri arayan kullanıcılar, NEDA iletişim bilgileriyle birlikte destek kaynaklarına bir bağlantı göreceklerdir. TikTok, yeme bozuklukları konusunda uzmanlarla birlikte geliştirdiği tavsiyelerde bulunarak, “olumsuz kendi kendine konuşmayı nasıl tanımlayacağı, kişinin kendi olumlu özelliklerini ve güçlü yönlerini nasıl düşüneceğini veya mücadele eden bir arkadaşını nasıl destekleyeceğini” söylüyor.

NEDA ayrıca TikTok’un kamu hizmeti duyuruları oluşturmasına da yardımcı oldu. Bunlar, #whatieatinaday, #emotionaleatingtips, #bingerecovery gibi hashtag’ler ve farkındalığı güçlendirmeyi veya iyileşme için desteği teşvik etmeyi amaçlayan ve yeme bozukluklarından etkilenenler için sayfalarda görünecektir. Yine, PSA’lar NEDA için iletişim bilgilerini içerir.

Ulusal Yeme Bozuklukları Farkındalık Haftası sırasında TikTok’un Keşfet sayfası, Her Bedenin Masada Bir Oturağı Vardır adlı bu yılki baskının temasını anlatacak. Ayrıca yeme bozukluklarının uyarıcı belirti ve semptomları hakkında bilgi de vardır. Ek olarak, hizmet TikTok topluluğunu #NEDAwareness hashtag’ini kullanarak yeme bozuklukları konusundaki konuşmaya katılmaya teşvik ediyor.

Diğer sosyal medya hizmetleri gibi, TikTok da yıllar içinde vücut pozitifliği ve yeme bozuklukları ile boğuşmuştur. Platform, vücut pozitifliğini desteklemek için başka önlemler aldı. Eylül ayında oruç uygulamaları ve zayıflama takviyeleri reklamlarını yasakladı ve negatif veya zararlı vücut resimlerini teşvik edenlere daha katı kurallar ekledi. Aralık ayında, yeme bozuklukları ile ilgili bazı hashtag’leri yasakladı.

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği’nde TikTok aleyhine şikayette bulunuldu. Çocukları gizli “reklamcılıktan ve uygunsuz içerikten” korumadaki başarısızlık iddiası nedeniyle AB’nin GDPR veri gizliliği yasalarını ihlal etmekle suçlanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör