Apple, COVID-19 Test Kiti Gönderilmesine Yardımcı Oluyor

blank
Apple, COVID-19 Test Kiti Gönderilmesine Yardımcı Oluyor

İçerik: Apple, COVID-19 Test Kiti Gönderilmesine Yardımcı Oluyor

Apple, COVID-19 Test Kiti Gönderilmesine Yardımcı Oluyor: Apple’ın COVID-19 ile mücadeleye yaptığı yatırım karşılığını veriyor. Şirket Pazartesi günü duyurdu, COPAN Diagnostics tarafından yapılan 15 milyondan fazla numune toplama kitinin, büyük ölçüde Apple’ın 10 milyon dolarlık hibe sayesinde ABD genelinde gönderildiğini duyurdu.

Test kitleri, daha iyi test ve tedavi seçenekleri arayışında araştırmaya yardımcı olmak için hastaneler tarafından hastalık örneklerini toplamak için kullanılıyor.
Apple’ın Operasyon Direktörü Jeff Williams, “Gelişmiş Üretim Fonumuzun, COVID-19 ile mücadelede kritik bir rol oynayan ve ülke çapında sağlık uzmanlarına ve topluluklara yardım eden COPAN gibi şirketleri desteklemesinden gurur duyuyoruz,” dedi.

Apple ayrıca ön saflardaki sağlık çalışanlarına yüz siperleri ve maskeler yapıp dağıttı ve pandemi sırasında “ülkenin en savunmasız nüfusunu beslemeyi” amaçlayan bir grup olan Laurene Powell Jobs ve Leonardo DiCaprio ile ortaklaşa America’s Food Fund’u kurdu.
Üretimi ve nakliyeyi hızlandırmak için COPAN yaklaşık 250 yeni çalışanı işe aldı ve Kaliforniya’da tamamen yeni bir tesis açtı. Ekip, Nisan 2020’den bu yana test kiti üretiminde% 4.000 artışla sonuçlanan özel bir tedarik zinciri oluşturmak için Apple mühendisleri, ürün tasarımcıları ve operasyon uzmanlarıyla birlikte çalıştı.

COPAN’ın imalat sorumlusu Gabriela Jiménez, “Böylesine farklı bir sektörde ve daha büyük bir şeye katkıda bulunan bir şirket için çalışma şansına sahip olmak bana çok şey ifade ediyor” diyor.

Tesis ayrıca pandeminin sonucu olarak işsiz kalan Jimenez gibi insanlar için yeni bir istihdam kaynağı oldu.

Fonun bir parçası olarak Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde üretimi ve yeniliği desteklemek için 1,3 milyar doların üzerinde yatırım yaptı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, COVID-19 Test Kiti Gönderilmesine Yardımcı Oluyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

EA, Battlefield’a Odaklandığı İçin Need for Speed’i Geciktirecek

EA, Battlefield’a Odaklandığı İçin Need for Speed’i Geciktirecek: EA daha önce bir sonraki Need for …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör