Lucid Motors, EV’leri Satmaya Başlamadan Önce Halka Açılıyor

blank
Lucid Motors, EV'leri Satmaya Başlamadan Önce Halka Açılıyor

İçerik: Lucid Motors, EV’leri Satmaya Başlamadan Önce Halka Açılıyor

Lucid Motors, EV’leri Satmaya Başlamadan Önce Halka Açılıyor:

Lucid Air elektrikli lüks sedanın bu yılın sonlarında satışa çıkması planlanıyor, ancak ilk olarak EV başlangıcı, halka açılmak için zaten NYSE’de listelenen özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşecek. Churchill Capital Corp IV (CCIV) ile yapılan anlaşma, şirkete 11 milyar $ ‘ın üzerinde değer verecek ve ona 4.4 milyar $’ a kadar nakit verecek. Nikola ve Fisker gibi diğer elektrikli araç şirketleri, geçen yıl aynı süreci halka açmak için kullandılar ve Faraday Future, geçen ay kendi düzenlemelerini açıkladı.

Lucid Motors, Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’ndan önemli yatırımlar almıştı ve Wall Street Journal, Arizona’da bir montaj fabrikasının inşaatını finanse ettiğini belirtti. Birleşme / halka arz raporları haftalarca ortalıkta dolaşarak, anlaşmanın resmi olarak açıklanmasının ardından düşen Churchill’in hisse fiyatlarını artırdı.

Anlaşmayı duyuran bir açıklamada, Lucid CEO’su Peter Rawlin şunları söyledi:

Lucid, 2021’de yeni saf elektrikli lüks sedanımız Lucid Air’in lansmanı ve ardından 2023’te Gravity performans lüks SUV’umuzun lansmanı için çalışırken, büyümemizin bir sonraki aşamasına hızlanmak üzere halka açılıyor. Kuzey Amerika’daki ilk yeşil alan amaca yönelik olarak inşa edilmiş EV üretim tesisi olan ve Lucid Air’in üretim öncesi yapıları için halihazırda faal olan Arizona’daki üretim tesisimizin genişletilmesini desteklemek için kullanılır … bu işlem ayrıca, Lucid’in gelişmiş EV teknolojilerini diğer otomotiv üreticileri gibi üçüncü şahıslara sağlamanın yanı sıra konut, ticari ve kamu hizmeti sektörlerinde enerji depolama çözümleri sunma vizyonu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lucid Motors, EV’leri Satmaya Başlamadan Önce Halka Açılıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei, Elektrikli Araç Piyasasına Giriyor

Huawei, Elektrikli Araç Piyasasına Giriyor: Dört kaynak, Çin’in Huawei’nin kendi markası altında elektrikli araçlar yapmayı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör