SD Kart ve HDMI Girişli MacBook Pro Bu Yıl Piyasaya Çıkıyor

blank
SD Kart ve HDMI Girişli MacBook Pro Bu Yıl Piyasaya Çıkıyor

İçerik: SD Kart ve HDMI Girişli MacBook Pro Bu Yıl Piyasaya Çıkıyor

SD Kart ve HDMI Girişli MacBook Pro Bu Yıl Piyasaya Çıkıyor: Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, HDMI bağlantı noktasına ve SD kart okuyucusuna sahip yeni MacBook Pro modellerini piyasaya sürebilir. Ayrıca, yaklaşan MacBook birimlerinin, yukarıda bahsedilen olası eklemeler dışında, özellik yükseltmelerinin yanı sıra “birkaç” dikkate değer tasarım değişikliği yapabileceğini de öne sürdü. Kuo’nun son tahminleri, Cupertino şirketinin MacBook Pro’nun 14 inç ve 16 inç varyantları üzerinde çalışabileceğini öne süren geçen ayki notunu takip ediyor. Yeni modeller, iPhone 12 serisine benzer düz kenarlı bir form faktörüyle de gelebilir.

Kuo’nun yatırımcı notuna atıfta bulunan MacRumors raporuna göre Apple, kullanışlı bir SD kart okuyucu ve bir HDMI bağlantı noktasıyla bu yıl yeni MacBook Pro modellerini çıkarabilir. Kuo notunda, “Apple’ın 2H21’deki iki yeni MacBook Pro modelinin birkaç önemli tasarım ve özellik değişikliğine sahip olacağını tahmin ediyoruz” diye yazdı. Kuo, yeni MacBook Pro serisi için bir H2 2021 sürümü önerirken (muhtemelen Apple’ın normal yıllık rutini verilmiş gibi görünüyor), Apple’ın bu yılki MacBook Pro serisi için herhangi bir çıkış tarihini veya özellik detayını resmi olarak onaylamadığı unutulmamalıdır.

Ocak ayının başlarında Kuo, Apple’ın bu yılın sonlarında 14 inç ve 16 inç MacBook Pro dizüstü bilgisayarları piyasaya süreceğini tahmin etmişti. Muhtemelen Apple’ın kendi M1’i veya söylentilere göre M1X işlemcisi tarafından güçlendirilen yeni MacBook Pro modelleri, yeni iPhone 12 modellerinde görüldüğü gibi düz kenarlı bir form faktörüne sahip olabilir.

Kuo ayrıca, yeni dizüstü bilgisayarların OLED Touch Bar’ı taşımayabileceğini ve bunun yerine fiziksel işlev tuşları ile gelebileceğini öne sürdü. Analist ayrıca yeni MacBook Pro’nun USB Type-C şarj bağlantı noktasını MagSafe şarj konektörüyle değiştirebileceğini söyledi.

Apple ayrıca bu ayın başlarında bazı MacBook Pro modelleri için bir pil değiştirme programı başlattı. Plan, 2016 ve 2017 MacBook Pro modellerinde yüzde birden fazla şarj olmayan pil birimlerini değiştirmeyi hedefliyor. Dizüstü bilgisayarınız şu anda benzer bir sorunla karşı karşıyaysa ve programcıya uygunsa, Apple Destek ile iletişime geçebilir ve arızalı pili ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SD Kart ve HDMI Girişli MacBook Pro Bu Yıl Piyasaya Çıkıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor. Apple’ın “daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör