Sony, PS5 İçin Yeni Nesil VR Başlığını Duyurdu

blank
Sony, PS5 İçin Yeni Nesil VR Başlığını Duyurdu

İçerik: Sony, PS5 İçin Yeni Nesil VR Başlığını Duyurdu

Sony, PS5 için yeni nesil bir VR başlığı üzerinde çalışıyor. Kulaklık bu yıl piyasaya çıkmayacak, ancak Sony onu gelecekte bir noktada PS5’te kullanıma sunmaya yönelik erken planlarını duyuruyor. Sony’nin yeni VR başlığı, kullanımı kolaylaştırmak için iyileştirilmiş bir görüş alanı, çözünürlük ve hatta tek bir kablo içerecek.

Sony’nin PlayStation platformu ve planlama başkanı Hideaki Nishino, “Çözünürlük ve görüş alanından izleme ve girişe kadar her şeyi geliştiren yeni nesil bir VR sistemi geliştirmek için PS4’te PS VR’yi piyasaya sürdüğümüzden beri öğrendiklerimizi alıyoruz” diyor. . “Kurulumu basitleştirmek ve kullanım kolaylığını artırmak için PS5’e tek bir kabloyla bağlanırken, aynı zamanda yüksek kaliteli bir görsel deneyim sağlar.”

Sony ayrıca, DualSense PS5 kontrol cihazında bulunan bazı özellikleri kullanacak yeni bir VR kontrol cihazı üzerinde çalışıyor. VR denetleyicisi ayrıca ergonomiyi geliştirmeye odaklanacak. Nishino, “Yeni Sanal Gerçeklik sistemimiz için halen devam eden birçok geliştirme var, bu nedenle 2021’de piyasaya sürülmeyecek,” diyor. “Ancak geliştirme topluluğu sanal gerçeklikte keşfetmeniz için yeni dünyalar yaratmaya başladığından, bu erken güncellemeyi hayranlarımıza sunmak istedik.”

Sony, yakında yeni nesil VR başlığı için geliştirme kitleri çıkarmaya başlayacak, ancak şirket henüz tüm özellikleri veya çıkış tarihlerini ayrıntılı olarak açıklamıyor. Bu yeni donanım, orijinal PlayStation VR gözlüğünün bazı sınırlamalarını iyileştirmek için açıkça tasarlanmıştır. Washington Post ile yaptığı röportajda PlayStation patronu Jim Ryan, “Bunun sanal gerçekliğe ilk girişimimiz olduğu düşünüldüğünde, bize öğrenilen dersleri uygulama şansı veriyor” diyor. “Bunun en canlı örneklerinden biri, çok kolay tek kablo kurulumuna geçeceğimizdir.”

Sony’nin orijinal PlayStation VR başlığı dört yıldan daha uzun bir süre önce piyasaya sürüldü ve PS5’te kullanmak için özel bir kamera adaptörüne ihtiyacınız var. Sony, aksesuara bağlılığını sürdürdü ve VR’nin daha önünde uzun bir yol olduğunu kabul etti. Yeni nesil bir kulaklıkla birlikte, yakında Sony’nin VR’nin geleceğini iyileştirmek için hangi oyunları planladığını öğreneceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, PS5 İçin Yeni Nesil VR Başlığını Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek:Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi, gecikmiş tek bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör