Teknoloji haberleri: Geely, Tesla’ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

blank
Geely, Tesla'ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

İçerik: Teknoloji haberleri: Geely, Tesla’ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

Teknoloji haberleri: Geely, Tesla’ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor: Çin elektrikli otomobil pazarına çok güçlü bir yeni oyuncu giriyor. Çin’in dev teknoloji firması Baidu, elektrikle çalışan araçların üretimi için bir şirket kurmak üzere otomobil üreticisi Geely ile ortak olmayı kabul etti.

Çinli internet şirketi Baidu ve otomobil üreticisi Geely’nin elektrikli otomobil üretmek için anlaşma yaptığı CNBC haberi, her iki şirket tarafından da doğrulandı. Bu yeni özerk girişimde, araçların üretiminden Geely sorumlu olacak, Baidu ise üretimin bilgisayar ve teknoloji bölümünü devralacak.

Pekin merkezli Baidu, yeni şirketin çoğunluk hisselerine sahip olacak; Geely ise azınlık hissesine sahip olacak. Yeni girişim, elektrikli otomobil pazarının bir bölümünü devralmayı umuyor ve yalnızca Nio, Li Auto ve Xpeng Motors, Aralık ayında teslimatları artıran yerli elektrikli araç üreticilerine rakip olmakla kalmayıp aynı zamanda Çin’de bir fabrika açan Amerikan şirketi Tesla’ya meydan okuyor. geçen yıl.

Çin’de fabrika açmak, kuruluşundan bu yana Tesla için en önemli başarı oldu. Salgının neden olduğu ekonomik krize rağmen, yatırımcılar Tesla’nın sahibi Elon Musk’a güvendi ve Musk’ın serveti de sekiz katına çıktı. Musk, 2021’in başında 200 milyar dolar ile dünyanın en zengin insanı olmuştu.

Yeni kurulan şirketin 2020 yılında Çin’de 120 araç satan Tesla’nın konumunu değiştirme potansiyeline sahip olduğu görüşünü paylaşan gözlemciler var.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Teknoloji haberleri: Geely, Tesla’ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör