TikTok, Seçimle İlgili Yaklaşık 350.000 Videoyu Kaldırdı

blank
TikTok, Seçimle İlgili Yaklaşık 350.000 Videoyu Kaldırdı

İçerik: TikTok, Seçimle İlgili Yaklaşık 350.000 Videoyu Kaldırdı

TikTok, Seçimle İlgili Yaklaşık 350.000 Videoyu Kaldırdı: Kısa biçimli video uygulaması Çarşamba günü bir şeffaflık raporunda, TikTok’un ikinci yarı yılda seçim yanlış bilgilendirme, dezenformasyon veya medyayı manipüle etme kurallarını ihlal ettiği için ABD’de yaklaşık 350.000 videoyu kaldırdığını söyledi.

Video platformu, platformdan toplam 347.225 videoyu kaldırdı ve kullanıcılar için bir ana sayfa olarak hizmet veren Sizin İçin sayfasında 441.028 videoyu önerilmeye uygun hale getirdi.

TikTok, seçime hazırlanmaya 2019 yılında başladığını ve Rus trollerinin dezenformasyon ekmek amacıyla sosyal medyayı kullandığı 2016 seçim döngüsünde sosyal medya sektörünün deneyimlerinden yararlandığını söyledi. TikTok, yanıltıcı bilgilerin yayılmasıyla ilgili gözlemlediği eğilimlerden yola çıkarak 2020 seçimini etkilemek için daha fazla yurtiçi çabaya hazırlandı. Doğrulayıcılarla olan ortaklığının kendisine gönderilen videoların ne kadar doğru olduğunu doğrulamasına ve “doğrulanmamış içerik içerenlerin dağıtımını sınırlamasına izin verdiğini söyledi.”

TikTok, “Bir dizi uzmanla ilişkiler kurmaya yaptığımız yatırım, politikalardan uygulama stratejilerine ve uygulamamızdaki ürün deneyimlerine kadar platform bütünlüğüne yönelik genel yaklaşımımızı geliştirdi” dedi.

TikTok, tartışmalı 2020 başkanlık seçimine giden aylarda, o zamanki Başkan Donald Trump’ın TikTok’u satışa zorlamak için tasarlanmış bir çift idari emir yayınlamasıyla siyasi bir piyon haline geldi. Microsoft ve Oracle, TikTok’un Amerikan operasyonlarını Çinli bir firma olan ByteDance’tan satın almak isteyen ABD şirketleri arasındaydı. Oracle ve Walmart ile bir anlaşma şu anda beklemede.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Seçimle İlgili Yaklaşık 350.000 Videoyu Kaldırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi. Twitter, uzun süredir söylentilere göre uygulama içi devrilme …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör