Toyota, Geleceğin Şehrinin İnşaatına Başladı

blank
Toyota, Geleceğin Şehrinin İnşaatına Başladı

İçerik: Toyota, Geleceğin Şehrinin İnşaatına Başladı

Toyota, Geleceğin Şehrinin İnşaatına Başladı: Sadece bir otomobil üreticisi değil, aynı zamanda bir mobilite şirketi olduğunu açıklayan Toyota, birçok mobilite geliştirme projesine öncülük edecek yüksek teknoloji şehri “Woven City” nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Toyota ve Toyota Group’un mobilite geliştirme projelerinden sorumlu olan Woven Planet, Japonya’nın Fuji kentindeki eski bir araç üretim tesisinde şehrin inşaatına başladı. Woven City ile birlikte, “0” emisyonlu hidrojen yakıt hücreleri tarafından desteklenen tamamen bağlantılı bir ekosistem oluşturacak. Bu kapsamda inşa edilen kent, daha iyi bir topluma hizmet etmek için teknolojik gelişmeyi hızlandırmayı hedefliyor.

Geleceğin teknolojilerine ev sahipliği yapacak olan Woven City’nin temel atma törenine Toyota Başkanı Akio Toyoda, Shizuoka İlçe Valisi Heita Kawakatsu, Susono Belediye Başkanı Kenji Takamura, Woven Planet CEO’su James Kuffner, TMEJ Başkanı Kazuhiro Miyauchi ve yerel halk temsilcileri katıldı. .

Teknolojik ve insan merkezli bir şehir
Geleceğin şehri Woven City, yüksek teknolojinin yanı sıra insan merkezli bir yaklaşım da sunacak. Toyota, ilk olarak Ocak 2020’de duyurulan Woven City projesi için harekete geçti ve çalışmalarına başladı. Şehri yaşayan bir laboratuvar ve gelişen bir proje olarak tasarlayan Toyota, Woven City’de; Otonom teknolojiler, robotlar, kişisel mobilite, akıllı evler ve yapay zeka gibi teknolojilerin geliştirilmesini ve test edilmesini sağlayacak. Ayrıca, bir dizi iş fırsatı sağlaması ve dünyanın dört bir yanından araştırmacıları dahil etmesi bekleniyor.

Woven City’de zemin seviyesinde üç tür cadde olacak. Biri otonom araçlara, biri yayalara ve diğeri kişisel mobilite araçlarını kullanan yayalara ait olacak. Aynı zamanda yük ve malların taşınmasında kullanılmak üzere bir yer altı yolu da inşa edilecek. İleri teknolojiye sahip olacak kentte yaşam, çoğu yetişkin, küçük çocuklu ailelerden oluşan yaklaşık 360 kişi ile başlayacak. Daha sonra; Araştırmacıların ve Toyota çalışanlarının katılımıyla 2.000’in üzerinde bir nüfusa ulaşacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Geleceğin Şehrinin İnşaatına Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör