Valheim, Üç Haftalık Erken Erişimde Dört Milyon Kopya Sattı

İçerik: Valheim, Üç Haftalık Erken Erişimde Dört Milyon Kopya Sattı

Valheim, Üç Haftalık Erken Erişimde Dört Milyon Kopya Sattı: İsveç’teki beş kişilik bir ekip olan Iron Gate Studio’nun Valheim’ı piyasaya sürmesinden bu yana sadece üç hafta geçti ve şimdiden ellerinde büyük bir darbe var. Kooperatif Viking hayatta kalma oyunu, Steam’de hala erken erişimde olmasına rağmen dört milyondan fazla kopya sattı.

Valheim, neredeyse hiçbir şey olmadan başladığınız Viking ahiretinde, prosedürel olarak oluşturulmuş bir açık dünyada geçer. Yiyecekleri ve malzemeleri taramanız gerekecek ve aletler üretecek, barınaklar inşa edecek ve tanrılarla ve yaratıklarla savaşacaksınız. Bunların hepsi tanıdık gelebilir, ancak diğer birçok hayatta kalma oyunundan daha erişilebilir – örneğin yemek yemediğinizde ölmezsiniz. Siz de istemediğiniz sürece diğer oyunculara karşı silahlanma konusunda endişelenmenize gerek yok. İşbirliği özelliği 10 oyuncuya kadar destekler, böylece dokuz arkadaşınızla oynayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra birçok erken erişimli oyunda eksik olan bir dereceye kadar cila ve son derece metal bir fragmanla, Valheim büyük bir yol aldı. Geçen hafta sonu, Steam’de şimdiye kadar yalnızca dört oyunun başardığı bir başarı olan 500.000’in üzerinde en yüksek oyuncu sayısına ulaştı. Grand Theft Auto V ve Destiny 2 gibi büyük isimler bile 130.000-150.000 aralığında zirveye ulaştı. Iron Gate, oyuncuların oyununu keşfetmek, inşa etmek ve savaşmak için 10.000 yıldan fazla zaman harcadıklarını söylüyor.

Valheim, Twitch yayıncıları ve izleyicileri arasında da popüler olduğunu kanıtladı. Bu hafta başında eşzamanlı olarak 188.000 izlenme oranına ulaştı.

Iron Gate oyun üzerinde çalışmaya devam ederken, Valheim’ın bu ilgi ve ivmeyi uzun vadede devam ettirip ettiremeyeceği henüz belli değil. Şimdilik yalnızca PC olmasına rağmen, gelecekteki konsol ve mobil sürümler kesinlikle ilgiyi artıracaktır. En azından şimdilik, Valheim dokunulmaz görünüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Valheim, Üç Haftalık Erken Erişimde Dört Milyon Kopya Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör