ZTE, Yeni Bir Yüz Tanıma Sistemi Geliştiriyor

blank
ZTE, Yeni Bir Yüz Tanıma Sistemi Geliştiriyor

İçerik: ZTE, Yeni Bir Yüz Tanıma Sistemi Geliştiriyor

ZTE, Yeni Bir Yüz Tanıma Sistemi Geliştiriyor: MWC Shanghai’da ZTE, Face ID tarzı yüz tanımayı destekleyecek bir ekran altı 3B yapılandırılmış ışık sistemi ortaya çıkardı. Seri üretilen bir akıllı telefona ekran altı selfie kamerası ekleyen ilk üretici olan şirket, sistemin çalışmasını sağlamak için ekrandan yeterli verinin geçmesine izin vermek ile ekranın hala iyi görünmesini sağlamak arasında bir denge bulmuş olabilir. kamera kullanılmıyor.

ZTE, projektörün piksel yoğunluğunu (yüzünüzün 3B haritasını oluşturan) on kattan fazla artırarak ekrandan ışık iletim kaybını telafi ediyor. Ekranın bu bölgesinin ekranın geri kalanıyla daha tutarlı görünmesine yardımcı olmak için, kameranın üzerindeki alanın piksel yoğunluğunu 200 ppi’den 400 ppi’ye yükseltti. Ayrıca panel yenileme hızını 120 Hz’e çıkardı.

ZTE, Engadget Chinese’in raporlarına göre teknoloji üzerinde Shenzhen merkezli Guangjian Technology ile çalıştı. Şirket, sistemin mobil ödeme kimlik doğrulaması için yeterince güvenli olduğunu iddia ediyor. Ayrıca 3B modellemeyi, artırılmış gerçeklik özçekimlerini ve diğer özellikleri de destekleyecek.

Şirket, teknolojiyi ne zaman veya hangi cihazlarda kullanmaya başlayacağını söylemedi, ancak söylentiler, sistemi gelecek Axon 30 Pro’ya takacağını öne sürüyor. Umarım, teknoloji söz verildiği gibi çalışırsa ve geniş çapta benimsenirse, korkunç, çirkin çentiğin sonunu heceleyecektir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ZTE, Yeni Bir Yüz Tanıma Sistemi Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör