Amazon, Elinizi Sallayarak Ödeme Yapmanızı İstiyor

blank
Amazon, Elinizi Sallayarak Ödeme Yapmanızı İstiyor

İçerik: Amazon, Elinizi Sallayarak Ödeme Yapmanızı İstiyor

Amazon, Elinizi Sallayarak Ödeme Yapmanızı İstiyor: Amazon’un alışveriş gezilerini hızlandırmaya yönelik son çabası, bazı mağazalarında avucunuzun içinde ödeme yapmanıza olanak tanıyor.

Salı günü şirket, avuç içi izinizi saklanan bir kredi kartına bağlayan Amazon One’ı tanıttı, böylece elinizi bir sensörün üzerine koyarak ödeme gerektirmeyen Amazon Go mağazalarında ürün girişi yapabilir ve satın alabilirsiniz. (Tipik olarak, ziyaretçiler bu mağazaların içindeki elektronik kapıları açmak için akıllı telefonlarında bir kod kullanır.)

Başlangıçta bu özellik Seattle’daki iki Amazon Go mağazasında satışa sunulacak ve şirket önümüzdeki aylarda onu Seattle, San Francisco, New York ve Chicago’ya yayılmış daha fazla Amazon Go mağazasına eklemeyi planlıyor. Amazon, gelecekte diğer perakendecilere ve belki de ofisler ve stadyumlar gibi yerlere getirmeyi planlıyor.

Amazon’un fiziksel perakende ve teknoloji başkan yardımcısı Dilip Kumar, CNN Business’a Amazon One’ın pandemiden çok önce çalıştığını söyledi. Ancak zamanlama, Amazon için olumlu olabilir: Müşteriler, bu tür temassız giriş ve ödeme teknolojisini uygun bulabilir ve salgının üstesinden gelmek için giderek daha fazla teknolojik çözüm arayan işletmeler de bunu çekici bulabilir.

Yine de biyometrik verileri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük perakendecilerden birine devretme fikri de şaşkınlığa neden olabilir. Amazon, daha önce yüz tanıma yazılımı konusunda endişeli olan gizlilik savunucuları tarafından ateş altına alındı. Amazon, Haziran ayında Rekognition yazılımını polise satmayı geçici olarak durduracağını söyledi.

Amazon One verileri söz konusu olduğunda Kumar, şirketin mağazalardaki giriş tarayıcılarında yerel olarak herhangi bir bilgi depolamadığını söyledi. Tüm palmiye görüntüleri şifrelenir ve Amazon bunları çevrimiçi olarak depolar.

Şirket, çok doğru bir şekilde eşleştirilebildiğinden ve bir müşterinin bunu kullanmak için kasıtlı bir jest yapması gerektiğinden başka bir biyometrikten ziyade kasıtlı olarak avuç içi tanımayı seçti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Elinizi Sallayarak Ödeme Yapmanızı İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör