iOS 14 Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

blank
iOS 14 Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İçerik: iOS 14 Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

iOS 14 Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: Apple, Apple Watch ve iPad’in yeni sürümlerini açıkladı, ancak gelecek aya kadar yeni bir iPhone beklenmiyor.

Ancak en son telefonu beklemeseniz bile, yeni iOS 14 güncellemesi mevcut modelinizi ücretsiz olarak yenileyebilir. İPhone işletim sisteminin bir sonraki sürümü, iPhone 6s modellerinde ve daha sonra Çarşamba gününden itibaren piyasaya sürülecek.

Apple , Haziran ayındaki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda, uygulamaları keşfetmenin ve düzenlemenin yeni yollarının yanı sıra iPhone’unuzla arabanızın kilidini açma yeteneği de dahil olmak üzere güncellemedeki yeni özellikleri tanıttı. (Bu özellik şimdilik yalnızca bir BMW modeliyle çalışacaktır.)

iOS 14, aradığınızı bulmak için birkaç sayfada gezinmeniz gerekmemesi için ana ekranınızdaki uygulamaları otomatik olarak düzenleyen Uygulama Kitaplığı adlı yeni bir özellik içerecek.
Bunlar iOS 14’e gelen en büyük değişiklikler.

Mini uygulamalar
Apple, App Clips adlı bir özellik ile yeni uygulamaları keşfetmenin ve bunlara erişmenin daha kolay bir yolunu sunuyor. İster isteğe bağlı bir scooter isterse bir restorandan bir burger sipariş etmek için olsun, bir uygulamanın küçük bir bölümünü ihtiyaç duyulduğu anda kullanmak üzere sunar. Bu uygulamaların boyutu küçüktür ve Apple Pay ile entegre olur. Kullanıcılar daha sonra uygulamanın tam sürümünü App Store’dan indirmeyi seçebilirler.

Yeni işlevselliğe, yeni bir Uygulama Klip kodu taranarak veya bir QR kullanılarak erişilebilir. Mesajlarla veya Safari web tarayıcısı aracılığıyla da paylaşılabilirler.

Grup sohbetlerine yükseltmeler
İMessage’da grup mesajlaşması büyüdükçe Apple, önde gelen işyeri mesajlaşma servislerinden birinden yeni özellikler için ilham aldı.
Apple, Slac’a benzer şekilde grup sohbetlerinde en önemli konuşmaları mesaj listesinin en üstüne sabitleme ve grup sohbetlerinde başkalarından bahsetme seçeneği de dahil olmak üzere yeni güncellemeleri duyurdu. (ÇALIŞMA) Kullanıcılar kendilerinden bahsedildiğine dair bir bildirim alacaklar.

Kullanıcılar ayrıca bir resim veya emoji kullanarak bir grup fotoğrafı ayarlayabilecekler. Ayrıca, Apple’ın Memoji adlı avatarları, pandemi dönemi için daha fazla saç stiline, yaş seçeneğine ve yüz maskesine sahip.

Dijital araba anahtarları
İlk olarak Apple kredi kartlarını aldı, şimdi Apple arabanızın anahtarlarını değiştirmek istiyor. İnsanların arabalarının kilidini açmak ve çalıştırmak için bir iPhone veya Apple Watch kullanmasına izin verecek yeni bir araç sundu. Başlangıçta yalnızca yeni 2021 BMW 5 serisi ile satışa sunulacak.

Dijital araba anahtarları, mesajlar kullanılarak aile üyeleri gibi diğer kişilerle de paylaşılabilir.
Yeni nesil teknoloji, kullanıcıların iPhone’larını cebinden çıkarmadan arabaların kilidini açmasına izin verecek. Önümüzdeki yıl satışa sunulması bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iOS 14 Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör