TikTok, Gizlilik Davasında 92 Milyon Dolarlık Uzlaşmaya Ulaştı

blank
TikTok Altı Yeni İnteraktif, Müzikal Filtre Sunacak

İçerik: TikTok, Gizlilik Davasında 92 Milyon Dolarlık Uzlaşmaya Ulaştı

TikTok, Gizlilik Davasında 92 Milyon Dolarlık Uzlaşmaya Ulaştı:TikTok, gizlilik ihlalleri iddiasıyla ilgili bir toplu dava açmak için 92 milyon dolar ödemeyi kabul etti; bu, uygulamanın kullanıcıları izlemek ve onlara reklamları hedeflemek için “son derece hassas kişisel veriler” topladığı iddialarını da içeriyor. TikTok iddiaları reddetti, ancak konuyu dava etmek için zaman harcamak istemediğini söyledi.

Bir TikTok sözcüsü yaptığı açıklamada, “Uzun davalardan geçmek yerine iddialara katılmasak da çabalarımızı TikTok topluluğu için güvenli ve eğlenceli bir deneyim oluşturmaya odaklamak istiyoruz” dedi.

Anlaşma, bir dizi gizlilik ihlali iddiasıyla ilgili olarak TikTok aleyhine önerilen 21 toplu dava davasını birleştiriyor. Dava, TikTok’un etnik kökenlerini, cinsiyetlerini ve yaşlarını belirlemek için kullanıcıların yüzlerini analiz ettiği iddialarından, özel verilerin aktarımı nedeniyle Bilgisayar Sahtekarlığı ve Kötüye Kullanım Yasası’nın sözde ihlallerine kadar bazı önemli iddialarda bulunuyor. Neredeyse tüm ABD kullanıcıları anlaşmaya dahil edilecek.

Anlaşmanın bir parçası olarak TikTok, gizlilik politikasında bu davranışları özellikle açıklamadığı sürece kullanıcı gizliliğini tehlikeye atabilecek çeşitli davranışlardan kaçınmayı kabul etti. Bu davranışlar arasında biyometrik bilgilerin depolanması, GPS veya pano verilerinin toplanması ve ABD’deki kullanıcıların verilerinin ülke dışına gönderilmesi veya depolanması yer alır.

TikTok, halihazırda bu davranışlardan herhangi birine girip girmediği veya bu anlaşmanın bir sonucu olarak gizlilik politikasını değiştirip değiştirmeyeceği konusunda yorum talebine yanıt vermedi.

Anlaşma, TikTok’un gizlilik endişelerini bir kenara bırakmak için yaptığı pek çok şeyden sadece biri. Şirket, 2019 yılında çocukların mahremiyet iddiaları üzerine bir dava açtı ve aynı yıl, önceki başkanı Musical.ly’nin genç kullanıcılar için ebeveyn onayı alamadığı suçlamaları nedeniyle Federal Ticaret Komisyonu’na 5,7 milyon dolar ödedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Gizlilik Davasında 92 Milyon Dolarlık Uzlaşmaya Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör