Twitter, Bazı hesapları Otomatik Olarak Engelleyecek

blank
Twitter, Bazı hesapları Otomatik Olarak Engelleyecek

İçerik: Twitter, Bazı hesapları Otomatik Olarak Engelleyecek

Twitter, Bazı hesapları Otomatik Olarak Engelleyecek: Şirket Perşembe günkü Analist Günü sunumunda, Twitter’ın kötü niyetli hesapları otomatik olarak engellemenin ve sessize almanın bir yolunu sunmayı planladığını duyurdu.

Analyst Day slayt sunumundaki bir slayta göre, özellik yeni bir “güvenlik modunda” açabileceğiniz bir geçiş olacak gibi görünüyor. Açarsanız, geçişin nasıl çalışacağına ilişkin Twitter’ın açıklaması şu şekildedir: “Twitter Kurallarını çiğniyormuş gibi görünen hesapları otomatik olarak engelleyin ve hakaret, ad takma, sert dil veya nefret söylemi kullanan hesapları sessize alın.”

Yeni güvenlik modu ile Twitter, “taciz edici veya spam içerikli davranabilecek” hesapları otomatik olarak tespit edecek ve bu hesapların içeriğinizle yedi gün boyunca nasıl etkileşimde bulunabileceğini slayta göre sınırlayacaktır.

Twitter’dan yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi istedik ve bu makaleyi duyduğumuz her şeyle güncelleyeceğiz.

Twitter tarihsel olarak platformunda kötüye kullanımla mücadele etti ve yıllar boyunca rahatsız edici içeriği azaltmaya yardımcı olmak için insanların yanıtları gizlemesine ve kullanıcıların bir tweet’e kimin yanıt verebileceğini kontrol etmesine izin verme gibi bir dizi özellik yayınladı. Şirket ayrıca kötü niyetli tweetleri kaldırmak için bazı otomatik araçlara sahip ve 2019’da kullanıcılar bunları bildirmeden önce kötü niyetli tweetlerin yüzde 50’den fazlasını kaldırdığını söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Bazı hesapları Otomatik Olarak Engelleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör