Teknoloji haberleri- iPhone 12 hakkında bilmeniz her şey

blank
iPhone Ayarlarında Herkesin Yapması Gereken Değişiklikler

İçerik: Teknoloji haberleri- iPhone 12 hakkında bilmeniz her şey

Teknoloji haberleri – iPhone 12 Hakkında Bilmeniz Her Şey: Apple, iPhone 12’yi Ekim 2020 etkinliğinde duyurdu. iPhone serisinin artık ikisi profesyonel ve ikisi profesyonel olmayan dört farklı modeli var. Uzun süredir söylentilere göre amiral gemisi iPhone 5G’ye, düz yanlara ve geliştirilmiş bir kamera sistemine sahip.

● 6.1 inç Super Retina XDR ekran
● A14 işlemci
● 5G mmWave ve 6GHz altı
● 10900 TL’den başlayan fiyatlarla

iPhone 12 özellikleri
iPhone 12, cihazı daha da ileriye taşımak için birçok yeni özelliğe ve güncellemeye sahiptir – yeni bir tasarım, yeni renkler, daha iyi kameralar ve daha iyi bir işlemci. Apple, en son seriyi, tarihindeki en önemli ekran boyutu varyasyonu ve rengiyle “herkes için iPhone” olarak konumlandırdı.

Tasarım
Apple, cihazın etrafına sarılan alüminyum bir bantla cam sandviç tasarımına devam ediyor. Kenarlar artık düz, iPad Pro’nun yeniden tasarımına benzer, ancak daha çok iPhone 4’ü anımsatıyor.

blank

Kamera çıkıntısı, her kameranın altındaki ayrı bir çıkıntıdan dışarı çıktığı kademeli bir yaklaşım kullanır. Bu teknik, kameraların cihaz kalınlığından ödün vermeden yüksek kalitede kalmasını sağlar.

Düz taraflar dışında, cihaz nispeten aynı kalır. OLED kullanımı, ekranın LCD’nin daha büyük çerçeveler gerektirdiği çerçevenin kenarına ulaşmasını sağlar. Face ID için aynı TrueDepth dizisi kullanılırken çentik aynı boyutta kalıyor.

iPhone’un suya dayanıklılığı, IEC standardı 60529 kapsamında IP68 derecesine yükseltildi. Cihazı 30 dakika boyunca 6 metreye kadar daldırabilirsiniz. Ancak Apple’ın garantisi su hasarını kapsamaz, bu nedenle bu modelle yüzmeye gitmeyin.

Ekran Ve Görüntü

blank

Bu, OLED’i her modele dahil eden ilk iPhone neslidir. Ekran, daha iyi HDR ve gerçek siyahlarla 2 milyona 1 kontrast oranıyla Apple’ın Super Retina XDR teknolojisini kullanıyor. Bu ekran 460ppi’de gelir ve 1200 nit HDR içeriğini görüntüleyebilir.

Apple, bunun şimdiye kadar yapılmış en dayanıklı iPhone ekranı olduğunu belirtiyor. Düşürüldüğünde dayanıklılığı artıran yeni bir Seramik Kalkana sahiptir. Camı sertleştirmek için kullanılan sıcaklık kristalleştirme işlemi, eski modellere kıyasla düşmeye karşı korumayı 4 kata kadar artırır.

6.1 inçlik ekran boyutu temel model için yeni değil, ancak düz çerçeveler ve geliştirilmiş tasarım daha iyi bir ekran-gövde oranına yol açıyor.

Arka Kamera

blank

Arka kamera kurulumu iPhone 11’e benziyor. Biri geniş diğeri ultra geniş olmak üzere iki adet 12 megapiksel arka kamera vardır. Düzen iPhone 11 ile aynı, ancak her iki lens için daha geniş bir diyafram açıklığına sahip.

Geniş Kamera, iPhone 11’in f / 1.8 diyafram açıklığını iyileştiren f / 1.6 diyafram açıklığına sahiptir. Bu, düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar ve videolar için% 27 daha fazla ışık sağlar.

Hesaplamalı fotoğrafçılık, A14 Bionic işlemci sayesinde büyük ölçüde geliştirildi — Derin Füzyon ve Gece Modu, öne bakan selfie kamera da dahil olmak üzere tüm kameralarda çalışır.

Smart HDR 3, her fotoğrafta beyaz dengesini, kontrastı, dokuyu ve doygunluğu ayarlamak için ML kullanır. Çekilen her fotoğraf, en doğru ayrıntı ve rengi ortaya çıkarmak için A14’e yerleştirilmiş görüntü sinyali işlemcisi tarafından analiz edilir.

İPhone 12, herhangi bir akıllı telefon için ilk olan Dolby Vision derecelendirme ile HDR video çekebilir. Dolby Vision ile 4K HDR olarak kayıt yapmak, film yapımcılarının daha önce bir iPhone’da hiç mümkün olmayan bir video oluşturmasına olanak tanıyacak. Apple, Dolby Vision içeriğini aynı cihazda kaydedebileceğinizi, düzenleyebileceğinizi, görüntüleyebileceğinizi ve paylaşabileceğinizi söylüyor.

Ön Kamera

blank

Öne bakan kamera hala 12 megapiksel, f / 2.2 lens. TrueDepth sistemi değişmedi.

Ön kamera, gelişmiş bokeh ve derinlik kontrolü, efektli Portre Işığı, 4K video kaydı, 1080p HD video kaydı ve yeni nesil Smart HDR içeren bir portre moduna sahiptir. Ayrıca sinematik video sabitleme, geniş renk yakalama, Canlı Fotoğraflar, seri çekim modu ve otomatik görüntü sabitleme özelliklerine sahiptir.

Daha önce de belirtildiği gibi, ön kamera artık Gece modu ve Derin Füzyon hesaplamalarından yararlanabiliyor.

Apple, iOS 14.5’e, kullanıcıların maske takarken iPhone’larının kilidini açmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi. Özelliği kullanmak için watchOS 7.4 çalıştıran bir Apple Watch’a ihtiyacınız olacak.

Kilitli olmayan bir Apple Watch takarken, Face ID kimlik doğrulaması sırasında bir maske algılarsa iPhone’unuzun kilidi açılır. İPhone’un kilidinin açıldığını bildirmek için saatiniz titrer ve bir ses çalar ve yanlışlıkla kilit açma durumunda cihazınızı hızlı bir şekilde yeniden kilitleme seçeneği sunar.

A14 Bionic

blank

A14 Bionic, 5 nanometre sürecini kullanan özel bir Apple Silicon işlemcidir. Diğer üreticilerin akıllı telefon çiplerinden% 50 daha hızlı CPU ve GPU’ya sahiptir ve 11,8 milyardan fazla transistöre sahiptir. Karşılaştırmalar, A14’ün tek çekirdekli ve çok çekirdekli performansta A13’e göre yaklaşık% 20 iyileşme gösterdiğini gösteriyor.

Neural Engine, A13 Bionic’ten% 80’e kadar daha hızlı olan 16 çekirdekli bir işlemciye sahiptir. Saniyede 11 trilyondan fazla işlem gerçekleştirir. Neural Engine, iPhone’u kullanırken makine öğreniminden fotoğrafçılığa kadar her şeyden sorumludur.

Boyut Ve Ağırlık

blank

Apple, yeni modellerinde sınırları biraz düşürdü. İPhone 12’de bu, aynı ekran boyutuna sahip daha küçük ve daha hafif bir cihaz ortaya çıkarır. Sınırlardaki küçük değişiklik, düz kenarlı tasarım ve OLED kullanımıyla ilgilidir.

İPhone 11 ile karşılaştırıldığında% 2,7 daha kısa,% 5,4 daha dar ve% 12 daha ince. Yeni model ayrıca selefinden% 15,5 daha hafiftir.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Teknoloji haberleri- iPhone 12 hakkında bilmeniz her şey

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
3 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör