NASA’nın Perseverance Gezgini, Aile Portresini Mars’a Taşıdı

blank
NASA’nın Perseverance Gezgini, Aile Portresini Mars’a Taşıdı

İçerik: NASA’nın Perseverance Gezgini, Aile Portresini Mars’a Taşıdı

NASA’nın Perseverance Gezgini, Aile Portresini Mars’a Taşıdı:Herhangi bir yüksek teknoloji ürünü donanım gibi, NASA’nın Perseverance gezgini, göze çarpmayan bir Paskalya yumurtasına sahiptir. 18 Şubat’ta Mars’a inişinden bu yana NASA, gezici tarafından çekilen binlerce fotoğrafı paylaşıyor. Ve Space gibi yeterince yakından bakarsanız, gövdesinin üstüne cıvatalanmış bir çıkartma görürsünüz. Bu çıkartma, Perseverance’ı ve Mars’ın yüzeyine başarılı bir şekilde ulaşmak için diğer her NASA gezgini tasvir ediyor.

NASA’nın tweetinde ”Meşaleyi Mars’ta ileriye taşıyan, gururlu bir robotik kaşif soyunun parçasıyım. Taşıdığım bu levha, benden önce gidenlere ve ilerideki yeni olasılıklara saygı duruşunda bulunuyor.” dendi

Soldan sağa Sojourner, Spirit and Opportunity, Curiosity and Perseverance’ın Kızıl Gezegene iniş sırasına göre sıralandığını görebilirsiniz: 1997, 2004, 2012 ve 2021. Çıkartmanın en sağında NASA’nın Ingenuity helikopter uçağı var, Perseverance ile gezintiye çıkan ve bu yılın ilerleyen günlerinde Mars semalarında uçmaya çalışacak.

İnsanlar aile portresini gördükten sonra, NASA’nın JPL laboratuvarında gezegen koruma mühendisi olan Dr Moogega Cooper, Dünya’dan ayrılmadan önce çekilmiş bir çıkartmanın fotoğrafını paylaştı. “Biyolojik olarak temiz olup olmadığını merak edenler için, evet… evet öyleydi” dedi.

Şimdi çıktı, işte aile portresinin vidalanmadan hemen önceki bir fotoğrafı! (Biyolojik olarak temiz olup olmadığını merak edenler için, evet … evet öyleydi!).

Her yerde insanların kalbini çalarken, Perseverance’ın asıl işi antik mikrobiyal yaşamın işaretlerini bulmaktır. Önümüzdeki birkaç hafta içinde NASA, Jezero Krateri’ni keşfetmeden önce gezgini kısa bir test sürüşüne çıkarmayı planlıyor. Azim, sondaj yapmak için umut verici bir yer bulduğunda numune toplamaya başlayacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA’nın Perseverance Gezgini, Aile Portresini Mars’a Taşıdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör