PlayStation 5, Bu Yaz Büyük Bir Güncelleme Alabilir

blank
PS4 Oyunlarınızı PS5 Sürümlerine Nasıl Yükseltebilirsiniz?

İçerik: PlayStation 5, Bu Yaz Büyük Bir Güncelleme Alabilir

PlayStation 5, Bu Yaz Büyük Bir Güncelleme Alabilir: PlayStation 5, bu yaz M.2 genişletme yuvasının kilidini açacak bir ürün yazılımı güncellemesi alabilir. Konsol, Kasım 2020’de 1 TB süper hızlı SSD ve genişletme için başka bir boş M.2 yuvası ile piyasaya sürüldü, ancak yazılım kilitliydi. Şimdi, bir rapor, Sony’nin bu yaz ikinci M.2 yuvasını etkinleştirecek ve kullanıcıların konsola daha hızlı depolama alanı eklemesine izin verecek bir ürün yazılımı güncellemesi yayınlayabileceğini belirtiyor. Konsol 1 TB’lık bir sürücüyle gelirken, tamamı kullanılamaz. Mevcut nesil oyunların boyutu göz önüne alındığında, bu bazı oyuncular için bir endişe konusu olmuştur.

The Verge tarafından Bloomberg’e atıfta bulunan bir rapora göre Sony, PlayStation 5’in ikincil M.2 genişletme yuvasının kilidini açacak bir ürün yazılımı güncellemesi yayınlayabilir. PS5 (İnceleme), biri 1 TB PCIe Gen 4 NVMe SSD ile donatılmış iki depolama yuvasıyla birlikte gelir. İkincil depolama yuvasına erişim nispeten kolay olsa da, kilitli olduğundan ve The Verge tarafından yayınlanan eski bir rapora göre Sony, bu özelliğin “gelecekteki bir güncelleme için ayrıldığını” söylemişti.

Ancak, bu 1 TB yerleşik depolama alanından yalnızca 825 GB kullanılabilir ve bunun da ötesinde, oyunları ve medyayı depolamak için yalnızca 667 GB kullanılabilir. Büyüyen oyun boyutlarıyla, 667 GB’lık oyuncuları yenilerini yüklemek için eski oyunları kaldırmak zorunda kalmanın korkunç bir durumuyla bırakan oyuncuları doldurmak çok uzun sürmez. Yalnızca daha fazla depolama alanı ekleme yeteneği ideal olacaktır.

Raporda ayrıca, donanım yazılımı güncellemesinin, daha fazla depolama ekledikten sonra üretilecek ekstra ısıyı karşılamak için PS5’in soğutma fanının daha hızlı dönmesine izin vereceği belirtiliyor. Ayrıca, büyük olasılıkla yerleşik SSD standardını karşılaması gereken PS5 ile çalışacak belirli üçüncü taraf SSD’ler olacaktır. Şu anda, PS5 harici depolamaya izin veriyor, ancak bu yerel PS5 oyunlarını çalıştırmak için kullanılamıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PlayStation 5, Bu Yaz Büyük Bir Güncelleme Alabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

1.47 inç AMOLED Ekranlı Honor Band 6 Satışa Çıkıyor

1.47 inç AMOLED Ekranlı Honor Band 6 Satışa Çıkıyor:Honor Band 6 bugün Hindistan’da Flipkart üzerinden …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör