SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi Hedefini Başarıyla Vurdu

blank
SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi Hedefini Başarıyla Vurdu

İçerik: SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi Hedefini Başarıyla Vurdu

SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi Hedefini Başarıyla Vurdu: SUNGUR hava savunma füzesi sistemi, maksimum menzil ve irtifada hareket eden bir hedefe yönelik test atışlarını başarıyla tamamladı.

26 Şubat 2021 tarihinde Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr.İsmail Demir’in resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, SUNGUR hava savunma füze sisteminin maksimum menzil ve irtifada hareketli bir hedefe yönelik atış testini başarıyla tamamladığı belirtildi. Roketsan tarafından geliştirilen SUNGUR hava savunma füze sisteminin başarılı test atışlarının ardından,

“SUNGUR, maksimum menzil ve irtifada hareket eden bir hedefe karşı başarılı test atışıyla katmanlı hava savunmasındaki rolünü pekiştirdi.

Roketsan tarafından geliştirilen SUNGUR Hava Savunma Sistemi, taşınabilir özelliği ile kara, hava ve deniz platformlarına entegre edilebilmektedir. ifadeler dahil edildi.

SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi
Tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirilen katmanlı hava savunma sisteminin ilk aşaması olan SUNGUR sistemi, harp sahasında ve arka bölgede hareketli / sabit birliklerin ve tesislerin hava savunmasını sağlayacak özelliklere sahiptir. Genel performans özellikleri bakımından kısa menzilli hava savunma sistemi olarak nitelendirilebilecek SUNGUR, HİSAR Hava Savunma ailesinin ilk üyesi ve katmanlı hava savunma sisteminin önemli unsurlarından biridir.

Türkiye’nin katmanlı hava savunmasında önemli bir rol üstlenmeye hazırladığı Roketsan tarafından, milli hava savunma sisteminin Hisar merkezli ilk ürünü SUNGUR, Hava Savunma Füze Sisteminin envanterini alıyor ve Türk Silahlıları hava savunma ihtiyacını karşılamak için birçok yerli çözüm Güçler ortaklarla çalışmaya devam ediyor.

İsmail Demir, Mayıs 2020’de konuyla ilgili ciddi ilerlemeler kaydedildiğini açıklamıştı. Demir, gelişmeyi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden şu ifadelerle duyurdu;

“Güvenlik güçlerimizin yeteneklerini artırmak için şaşırtıcı bir güç! Başkanlığımızın öncülüğünde, Roketsan’ın yerli savunma sanayi paydaşları ile birlikte geliştirdiği hava savunma ailemizin yeni üyesi SUNGUR, başarılı atış testlerinin ardından envantere girmeye hazır!

Kademeli hava savunma sistemimizin yeni üyesi, taşınabilir özelliği ile kara, hava ve deniz platformlarına entegre edilebilmektedir.

SUNGUR mobil ateşleme, gündüz ve gece hedef tespiti, tanımlama, tanımlama, takip ve 360 derece atış kabiliyetine sahiptir.

SUNGUR, hava unsurlarına karşı etkinliği ve yüksek manevra kabiliyeti, yüksek hedef vurma kabiliyeti ve karşı önlem, titanyum harp başlığı, hedefi uzun menzilli görüşü ile sınıfının ötesinde bir sistemdir. “

BMC, TTZA Entegre Test Atışını Vuruyor
Roketsan’ın HİSAR, Stinger et al. Projelerden elde edilen kazanımlarla geliştirilen SUNGUR sistemi, “Çok Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi” olarak anılıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan ABD menşeli FIM-92 Stinger MANPADS’ın yerini alması planlanan sistem, FIM-92 Stinger ve diğer sınıf sistemlere göre çok daha gelişmiş özelliklere sahip; SUNGUR, hava unsurlarına karşı etkinliği ve yüksek manevra kabiliyeti, yüksek hedef vurma kabiliyeti ve karşı tedbir, titanyum harp başlığı, hedefi uzun mesafeden görme özelliği ile sınıfının ötesinde bir sistemdir.

Yapılan test pişirmelerinde SUNGUR sistemi, BMC tarafından üretilen VURAN 4 × 4 TTZA üzerine entegre edilerek TSK envanterine dahil edildi. SUNGUR sisteminde ateşe hazır 4 adet çok alçak irtifa hava savunma sistemi bulunmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi Hedefini Başarıyla Vurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, F-6 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör