Google’dan, Android İçin Farklı Proje

blank
Google'dan, Android İçin Farklı Proje

İçerik: Google’dan, Android İçin Farklı Proje

Google’dan, Android İçin Farklı Proje: Muhtemelen, bir akıllı saatiniz yoksa, uyku alışkanlıklarınızı izlemek için muhtemelen telefonunuza güveniyorsunuzdur. İşi yaptığını iddia eden uygulama sıkıntısı olmasa da, hepsi göreve bağlı değil. Ve özellikle Android, erteleme izleme departmanında geride kaldı. Neyse ki Droid-Life, Google’ın düşük güçlü Sleep API’sini halka açık hale getirerek bunu nasıl değiştirmeye çalıştığına dikkat çekiyor.

Bu, geliştiricilerin artık (teorik olarak) araç setini mevcut hizmetleri yükseltmek ve telefonunuzun pil ömrünü korurken daha fazla veri sunan yeni Android uygulamaları oluşturmak için kullanabileceği anlamına geliyor. API kullanımdayken, her 10 dakikada bir düzenli bir “uyku güven” raporu ve uyanma algılandıktan sonra daha geniş bir uyku segment raporu görebileceksiniz.

Etkinlik izleme uygulamaları tarafından kullanılan çoklu sensör sinyalleri telefonunuzun pilini tahrip edebilirken Google, Sleep API’nin performansı artırmak için uyku algılama sürecini merkezileştirdiğini söylüyor. Yazılım, akıllı skorlar ve uykunuzu uzaktan izlemek için bir sonar gibi özellikler sunan Android olarak Uyku uygulamasıyla yapılan bir işbirliğinden kaynaklanıyor. Google, her şeyi taze tutmak için Fit ve Bedtime dahil olmak üzere uyku ve sağlık yazılım paketiyle sürekli olarak ilgileniyor. Ancak Sleep API genişletmesi, Play Store’daki seçenekleri artırmaya (ve umarız iyileştirmeye) yöneliktir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’dan, Android İçin Farklı Proje

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör