Nissan’ın Yeni hibrit Sistemi, CO2 Emisyonunu Azaltacak

blank
Nissan'ın Yeni hibrit Sistemi, CO2 Emisyonunu Azaltacak

İçerik: Nissan’ın Yeni hibrit Sistemi, CO2 Emisyonunu Azaltacak

Nissan’ın Yeni hibrit Sistemi, CO2 Emisyonunu Azaltacak:

Nissan, yeni nesil e-Power hibrit teknolojisi için yüzde 50 termal verimlilik elde ettiğini duyurdu. RoadShow’un açıkladığı gibi, modern benzinli motorların çoğu yaklaşık yüzde 40’lık bir termal verime sahiptir – başka bir deyişle, yakıt yakıldığında yarattıkları enerjinin yalnızca yüzde 40’ı harekete dönüştürülür. Geri kalanı ısı ve emisyon gibi atığa dönüşüyor, bu da teknolojisinin potansiyel olarak daha düşük emisyonlara yol açabileceği anlamına geliyor.

Otomobil üreticisi, e-Power sistemi geleneksel gaz motorları gibi çalışmadığı için daha yüksek bir termal verimlilik elde etmeyi başardı – arabanın kendisine güç sağlamaz ve bunun yerine teknolojinin e-güç aktarım mekanizması için özel bir elektrik jeneratörü görevi görür. Bu, motorun her zaman en verimli aralığında çalışabileceği ve daha seyreltilmiş bir hava-yakıt karışımını yüksek bir sıkıştırma oranında verimli bir şekilde yakmasına izin verdiği anlamına gelir. Geleneksel motorlarda, hava-yakıt seyreltmesi çeşitli çalışma koşullarına bağlı olarak değişir.

Nissan’ın güç aktarma organı ve EV mühendislik bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Toshihiro Hirai gazetecilere şunları söyledi:

“(Geleneksel motorların) termal verimliliğini% 30’dan% 40’a çıkarmak 50 yıl sürdü. Ancak e-Power ile bunu birkaç yıl içinde% 50’ye çıkarabiliriz. Mühendislik camiasının hedefi buydu,” dedi, bu seviyeyi “nihai, zorlu hedef” olarak nitelendirdi.

Nissan daha önce, 2030’ların başlarında büyük pazarlarda tüm yeni modellerinin elektrikli bir versiyonuna sahip olmayı hedeflediğini ve 2050’ye kadar karbon nötrlüğünü elde etmeyi umduğunu söylemişti. “Nissan’ın elektrifikasyon stratejisi, e-güç aktarma organlarının ve yüksek performanslı pillerin geliştirilmesini teşvik ediyor. Elektrikli araçlar için, e-Power bir başka önemli stratejik ayağı temsil ediyor, “dedi. Şirket, yüzde 50 verimlilikle e-Power sistemini ne zaman piyasaya süreceğini henüz açıklamadı, ancak Aralık ayında Japonya’da e-Power’ın mevcut sürümü tarafından desteklenen tamamen yeni Note’u piyasaya sürdü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nissan’ın Yeni hibrit Sistemi, CO2 Emisyonunu Azaltacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksi Girişimi Archer, Yeni Projesini Tanıttı

Uçan Taksi Girişimi Archer, Yeni Projesini Tanıttı: Santa Clara merkezli bir havacılık girişimi olan Archer …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör