Zoom Live Ücretli Özelliği, 2021 Sonbaharında Ücretsiz Olacak

blank
Zoom Live Ücretli Özelliği, 2021 Sonbaharında Ücretsiz Olacak Bir blog gönderisinde, Zoom, 2021 sonbaharında tüm kullanıcılar için otomatik kapalı açıklamalı alt yazı, diğer adıyla 'Canlı Transkripsiyon' sunmaya çalıştığını doğruladı. Otomatik kapalı alt yazı, Zoom Meetings erişilebilirlik özelliklerinin bir parçasıdır ve klavye erişilebilirliği, sabitleme veya spot aydınlatma da içerir tercüman videosu, ekran okuyucu desteği ve bir dizi başka erişilebilirlik ayarı. Bu şu anda ücretli bir özellik, ancak bu yılın ilerleyen zamanlarında bir süre ücretsiz olacak gibi görünüyor. Bu gerçekleşene kadar, Zoom, canlı transkripsiyona acilen ihtiyaç duyan her ana bilgisayar için kullanılabilir hale getirmek istiyor. Bu amaçla, kullanıcılardan çevrimiçi bir formu doldurarak ve özelliğe ücretsiz erişim isteyerek kaydolmalarını istemektir. Zoom, toplantı sahiplerinin talebi üzerine bu hesaplara canlı transkripsiyon sunacak. İstenen hesap için canlı transkripsiyon etkinleştirildiğinde, kullanıcı daha fazla ayrıntı içeren bir onay e-postası alacaktır. Zoom, destek sayfasında "canlı transkripsiyonun" şimdilik yalnızca İngilizceyi desteklediğini söylüyor ve kullanıcılara en iyi sonuçlar için net konuşmalarını tavsiye ediyor. Zoom'un canlı transkripsiyon özelliğinin doğruluğu, arka plan gürültüsü, konuşmacının sesinin seviyesi ve netliği, konuşmacının İngilizce dilindeki yeterliliği ve bir coğrafyaya veya topluluğa özgü sözlükler ve lehçeler gibi birçok değişkene bağlıdır. Bu ayın başlarında, Zoom, Zoom Rooms Kiosk Modunda bulunan sanal bir resepsiyonist özelliği de dahil olmak üzere yeni değişiklikler yaptı. Diğer özellikler arasında bir odada kaç kişinin olduğunu kontrol edebilme, bir Zoom Odasını cep telefonunuzla eşleştirme ve Zoom Chat'te bir beyaz tahta paylaşma yer alır.

İçerik: Zoom Live Ücretli Özelliği, 2021 Sonbaharında Ücretsiz Olacak

Zoom Live Ücretli Özelliği, 2021 Sonbaharında Ücretsiz Olacak:

Şirket bir blog yazısında, Zoom canlı transkriptlerinin “Sonbahar 2021” den itibaren tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getirileceğini söyledi. Canlı konuşma metinleri veya otomatik altyazı ekleme şu anda uygulamada ücretli bir işlevdir, ancak şirkete göre bu özellik bu yıl tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Canlı transkripsiyon, kullanıcıların video görüşmeleri sırasında gerçek zamanlı altyazıları görmelerini sağlar. Bu, farklı bölgelerden kullanıcılar arasındaki konferans toplantıları sırasında iletişimsizlik olasılığını azaltır. Bu özellik 2021 sonbaharında geniş çapta kullanıma sunulacak olsa da, talep üzerine hemen ihtiyaç duyan ev sahipleriyle toplantıya sunulacak.

Bir blog gönderisinde, Zoom, 2021 sonbaharında tüm kullanıcılar için otomatik kapalı açıklamalı alt yazı, diğer adıyla ‘Canlı Transkripsiyon’ sunmaya çalıştığını doğruladı. Otomatik kapalı alt yazı, Zoom Meetings erişilebilirlik özelliklerinin bir parçasıdır ve klavye erişilebilirliği, sabitleme veya spot aydınlatma da içerir tercüman videosu, ekran okuyucu desteği ve bir dizi başka erişilebilirlik ayarı. Bu şu anda ücretli bir özellik, ancak bu yılın ilerleyen zamanlarında bir süre ücretsiz olacak gibi görünüyor.

Bu gerçekleşene kadar, Zoom, canlı transkripsiyona acilen ihtiyaç duyan her ana bilgisayar için kullanılabilir hale getirmek istiyor. Bu amaçla, kullanıcılardan çevrimiçi bir formu doldurarak ve özelliğe ücretsiz erişim isteyerek kaydolmalarını istemektir. Zoom, toplantı sahiplerinin talebi üzerine bu hesaplara canlı transkripsiyon sunacak. İstenen hesap için canlı transkripsiyon etkinleştirildiğinde, kullanıcı daha fazla ayrıntı içeren bir onay e-postası alacaktır.

Zoom, destek sayfasında “canlı transkripsiyonun” şimdilik yalnızca İngilizceyi desteklediğini söylüyor ve kullanıcılara en iyi sonuçlar için net konuşmalarını tavsiye ediyor. Zoom’un canlı transkripsiyon özelliğinin doğruluğu, arka plan gürültüsü, konuşmacının sesinin seviyesi ve netliği, konuşmacının İngilizce dilindeki yeterliliği ve bir coğrafyaya veya topluluğa özgü sözlükler ve lehçeler gibi birçok değişkene bağlıdır.

Bu ayın başlarında, Zoom, Zoom Rooms Kiosk Modunda bulunan sanal bir resepsiyonist özelliği de dahil olmak üzere yeni değişiklikler yaptı. Diğer özellikler arasında bir odada kaç kişinin olduğunu kontrol edebilme, bir Zoom Odasını cep telefonunuzla eşleştirme ve Zoom Chat’te bir beyaz tahta paylaşma yer alır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom Live Ücretli Özelliği, 2021 Sonbaharında Ücretsiz Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom’u Piyasaya Sürdü

Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom’u Piyasaya Sürdü: Clubhouse’un çığır açan başarısı, canlı ses konusunda bir kovan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör