Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 4 Android 12 Özelliği

blank
Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 4 Android 12 Özelliği

İçerik: Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 4 Android 12 Özelliği

Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 4 Android 12 Özelliği: Google, geliştiricilere ve ilk benimseyenlere arama devinin en son mobil işletim sistemini kontrol etme şansı veren Android 12’nin ilk geliştirici önizlemesini yayınladı. Android 12 geliştirici beta sürümünü yüklemek herkes için değil – muhtemelen hatalar ve sorunlarla doludur – ancak onu bir test cihazına yükledik ve dikkate değer değişiklikler arıyoruz.

İlk önizlemede çok sayıda kullanıcıya dönük özellik yok – esas olarak başlık altında yapılan iyileştirmeler – ancak dikkat çekmeye değer birkaç önemli öğe var. Örneğin, ekran görüntüsü almak gibi bir görevi gerçekleştirmek için telefonun arkasına dokunarak tetiklediğiniz yeni bir çift dokunma hareketi var. Mayıs’ta herkese açık beta sürümüne ve bu yılın son sürümüne yaklaştıkça Google sürüme her zaman daha fazla özellik ekler, bu nedenle daha fazla iyileştirme ve yeni güzelliklerin çıkmasını bekleyin.

Aşağıda, mevcut yapıda bulabileceğimiz bazı yeni özellikleri vurgulayacağız ve Google daha fazla güncelleme yayınladıkça ve daha fazla özelliği etkinleştirdikçe listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Dalma ve Android 12’yi yüklemeden önce en azından ilk genel beta sürümünün Google tarafından yayınlanmasını beklemenizi tavsiye ederim, ancak işte dört gözle beklemeye başlayabilirsiniz.

blank

İşleri halletmek için iki kez hafifçe vurma hareketi
Apple’ın iPhone’u, seçtiğiniz bir eylemi tetiklemek için telefonun arkasına belirli sayıda dokunmanıza izin veren harika bir özelliğe sahiptir. Görünüşe göre Google bu fikri yeni bir Çift Dokunma hareketiyle ödünç alacak.

Pixel 5’imde, yeni özelliği açtığım yerde Ayarlar> Sistem> Hareketler> Çift dokunmaya gittim. Etkinleştirildiğinde, tetikleyebileceğiniz eylemlerin bir listesini göreceksiniz. Görevler arasında ekran görüntüsü alma, medyayı oynatma ve duraklatma veya Google Asistan’ı açma yer alır.

Bununla birlikte, hareketi henüz başarılı bir şekilde tetikleyemedim. Şanssız bir şekilde sert bir dokunuş gerektiren ekranın altındaki ayarı bile kapattım. Açıkçası bu, Android 12’ye gelen bir özellik, ancak henüz tam olarak entegre görünmüyor.

Google’ın çalışmasının burada bitmediğine dair bir başka işaret: Ekranın üst kısmında oynatılan animasyon, kişinin telefona dokunmak yerine güç düğmesine iki kez basmasını gösteriyor.

Acil SOS ile yardım çağırın
Artık, telefonunuzdaki güç düğmesine beş kez hızlıca basarak hızlı bir şekilde yardım çağırabilirsiniz. Telefonunuzun yardım için arayacağını bildiren bir geri sayım alarmı çalar ve ardından yerel acil durum numaranızı arar.

Beta sürümünü yükledikten sonra Acil SOS varsayılan olarak açıldı, ancak Ayarlar uygulamasını açıp Güvenlik ve Acil Durum> Acil SOS seçeneğine giderek ayarları görüntüleyebilirsiniz.

blank

Bildirimlerin biraz yeni bir görünümü var
Bu küçük bir değişikliktir ve gelecekteki güncellemelerde genişletileceği kesin. Bildirim paneli çok ince bir görünüme sahip. Açık temayı kullanırken, bildirim gölgesinde mavi bir ton vardır ve uygulama simgeleri daha belirgin hale gelir.

Bu küçük bir değişiklik, ancak gelecekteki sürümlerde daha fazlasını görmeyi beklediğimiz arayüze yeni yaklaşımın bir anlık görüntüsünü gösteriyor.

Medya ayarlarında hangi uygulamaların görüneceğini kontrol edin
Android 12, ses veya video çalan her uygulamanın hızlı ayarlar panelinizdeki medya kontrol panelini kullanmasına izin vermek yerine, uygulamaları tek tek kapatma seçeneği ekler. Örneğin, hızlı ayarlar paneli gölgesinde Spotify’ın oynatılmasını kontrol edebilmek istiyorsanız, ancak YouTube’un yer kaplamasını gerçekten istemiyorsanız, kapatabilirsiniz.

Ayarlar> Ses ve titreşim> Medya’yı açın ve yasaklamak istediğiniz tüm uygulamaları kapatın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 4 Android 12 Özelliği

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Realme GT 5G Küresel Olarak Piyasaya Sürüldü

Realme GT 5G Küresel Olarak Piyasaya Sürüldü:Realme GT 5G, Salı günü sanal bir konferansta küresel …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör