Otobüs Seyahatlerinde Akıllı Gezi Uygulaması Başladı

blank
Otobüs Seyahatlerinde Akıllı Gezi Uygulaması Başladı

İçerik: Otobüs Seyahatlerinde Akıllı Gezi Uygulaması Başladı

Anlaşmasız havayollarını 70 yıl önce geliştirdikleri Akıllı Uçuş algoritması ile birbirine bağlayarak% 2 daha düşük fiyatlarla uçak yolculukları sunmaya başladıklarını hatırlatan Turna.com Genel Müdürü Dr. Kadir Kırmızı, “Bizim yaptığımız Akıllı Uçuş uygulaması Akıllı Uçuş algoritmasından esinlenerek geliştirilen, en uygun fiyatı sunan rotayı bulur ve aynı zamanda direkt uçuşu olmayan şehirleri birbirine bağlar.

Örneğin Edirne ile Diyarbakır arasında direkt otobüs hizmeti bulunmamakla birlikte algoritma kullanıcıya en iyi transfer seçeneklerini sunmakta ve önce Nilüfer Turizm ile İzmir Otogarı’na yönlendirmektedir. Bekleme sürelerini hesaba katan algoritma, yolcunun Özlem Batman Turizm yolculuğunu aktararak Diyarbakır’a ulaşmasını sağlıyor. Algoritma böylelikle kesintisiz otobüs, Türkiye’de minimum durak sayısı ve bekleme süresi ile seyahat etme imkanı sunuyor. ” dedi.

Geliştirilen algoritma seyahat süresini ve fiyatlarını azaltacak

Turna.com’un kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Kadir Kırmızı, Smart Expedition algoritmasının nasıl çalıştığına dair detaylar vererek, “Geliştirilen algoritma, transfer lokasyonunu ve transfer süresini optimize ederek en iyi toplam seyahat süresini ve en ucuz fiyatı yaratıyor. Otobüs firmalarını en iyi bağlantıya sahip hatlar üzerinde birbirine bağlayarak yeni bir seyahat planı oluşturur. Algoritmanın sunduğu birçok seçenek arasından dilediğiniz zaman seyahat ve otobüs firmaları seçilebilir.

Şu anda Akıllı Kampanya uygulamasına sadece Turna.com’un Mobil Web uygulamalarından erişilebilmektedir. Smart Campaign veya İngilizce Smarttrip adlı uygulamadan yararlanmak isteyenlerin, web sitesine akıllı cep telefonlarındaki internet tarayıcısından erişmeleri gerekiyor. Şu anda sadece mobil web sitesinde mevcut olan bu hizmetin masaüstü web sitesi ve mobil uygulama versiyonlarını önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planlıyoruz. ” dedim.

Türkiye’deki ekosistem otobüsüne katkı sağlayacak
Smart Expedition uygulamasının sağladığı kolay ve hızlı seyahat planları yapma fırsatı ile daha fazla yolcunun otobüs seferlerini tercih edeceğini söyleyen ve buna paralel olarak otobüs firmalarının kazançlarında artış beklediklerini söyledi. Kadir Kırmızı, “Bu uygulama sayesinde görece küçük otobüs firmaları otomatik olarak büyük firmaların sunduğu ulaşım ağına dahil oluyor. Otobüs servisleri arasında kurulan bu bağlantının ekosisteme ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Seyahat alanında daha önce kart noktalı uçak bileti satın alma, koşulsuz bilet iptali, online bilet değişikliği ve Akıllı Uçuş gibi özelliklerle birçok ilki gerçekleştirdik. Otobüs seyahatlerinin seyrini değiştirecek olan bu yeni uygulama, otobüsle seyahat edenlerin hayatını kolaylaştıracak. “ifadeleri kullandı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Otobüs Seyahatlerinde Akıllı Gezi Uygulaması Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör