SpaceX Starlink’in Lansmanı İptal Edildi

blank
SpaceX Starlink'in Lansmanı İptal Edildi

İçerik: SpaceX Starlink’in Lansmanı İptal Edildi

SpaceX Starlink’in Lansmanı İptal Edildi: Bu, Starlink’in genişletilmesinin programa uygun olduğunun bir işareti, ancak Elon Musk’un şirketinin büyümeye devam etmek ve ABD Federal İletişim Komisyonu’ndan çalışma lisansının gereksinimlerini karşılamak için yörüngeye daha fazla uçan yönlendirici patlatmaya devam etmesi gerekiyor.

SpaceX, Florida’daki Cape Canaveral’dan bir sonraki Starlink geniş bant uydu grubunu Pazar akşamı, şimdiye kadarki beşinci Starlink görevi olan 2021’de fırlatabilir.

Bu özel Starlink cihazları seti, farklı teknik ve hava durumu ile ilgili sorunlar nedeniyle en az dokuz kez piyasaya sürülmekten ertelendi. Bu kulağa çok benziyor, ancak uzay lansmanlarıyla oyunun adı gecikmelerdir ve bir görevin asla ertelenmemesi çok daha sıra dışıdır.

Bu sonraki lansman, son Starlink görevinin bir şirket droneshipine inişini kaçıran ve bunun yerine yakındaki okyanusa sıçrayan kayıp bir güçlendiriciyle sona erdikten sonra geldi. Pazar gecesi kullanılacak olan güçlendirici, rekor kıran bir sekizinci fırlatma ve iniş yapacak. 16 Şubat’ta diğer Falcon 9’u kaybetmeden önce bile, SpaceX bu görev için başka bir durum tespiti turu yapmayı tercih etti.

Kalkış, Pazar günü 17:37 olarak ayarlandı. Kennedy Uzay Merkezi’nden PT (20:37 ET). Hava, bir droneship’in fırlatılması ve inişinin yanı sıra, kaportanın her iki yarısının da kurtarılmaya çalışılması için elverişli görünüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX Starlink’in Lansmanı İptal Edildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör