EA, Battlefield’a Odaklandığı İçin Need for Speed’i Geciktirecek

İçerik: EA, Battlefield’a Odaklandığı İçin Need for Speed’i Geciktirecek

EA, Battlefield’a Odaklandığı İçin Need for Speed’i Geciktirecek: EA daha önce bir sonraki Need for Speed ​​ve Battlefield oyunlarını Mart 2022’ye kadar piyasaya süreceğini söylemesine rağmen, durum tamamen böyle olmayacak. Yayıncı, geliştiricisi Criterion Games, Battlefield’da EA DICE’a geçici olarak yardım ederken, Need for Speed’i bir yıl erteliyor.

EA baş stüdyoları görevlisi Laura Miele, Polygon’a bir sonraki Battlefield oyununun isminin açıklanmadığını ancak sonbaharda geleceğini söyledi. Yayıncının Codemasters’ı satın almasının ardından EA, bu yıl F1 serisinin bir sonraki girişi olan bir yarış oyununa sahip. COVID-19 salgınının ortasında evden çalışmaya geçişle birlikte, bu kararı mantıklı bir karar haline getirdi. Criterion daha önce DICE ile Star Wars Battlefront serisinde ve Battlefield 5’teki battle royale modunda işbirliği yapmıştı.

Ghost Games’ten üç ılık bir şekilde giriş yaptıktan sonra Criterion, Need for Speed’in geliştirilmesini 2020’de devraldı. Daha önce dizi üzerinde çalıştı ve geçen yıl Need for Speed: Hot Pursuit’i yeniden düzenledi. Stüdyo, Battlefield üzerindeki çalışmalarını bitirdiğinde, PlayStation 4 ve Xbox One ile diğer platformlara gelen Need for Speed ​​oyununa geri dönecek.

Miele henüz bir sonraki Battlefront hakkında başka ayrıntı vermemiş olsa da, bunun “hayranlarımıza bir aşk mektubu” olacağını söyledi. EA’nın “elimizdeki tüm kaynakları” koyduğunu belirtti.

Kriter’in geçici olarak yeniden atanması, EA’da daha kapsamlı bir yeniden yapılanmanın ortasında gelir. Geçen hafta, yayıncı Anthem’in elden geçirilmesini iptal etti ve altı yıllık geliştirmeden sonra Gaia adlı bir oyun üzerindeki çalışmayı durdurduğu bildirildi. Bir rapora göre yayıncı, bir sonraki Dragon Age oyununda çok oyunculu unsurlara sahip olma planından da vazgeçti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: EA, Battlefield’a Odaklandığı İçin Need for Speed’i Geciktirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör