Google, AR Özelliklerini Çift Kamera Desteğiyle Artıracak

blank
Google, AR Özelliklerini Çift Kamera Desteğiyle Artıracak

İçerik: Google, AR Özelliklerini Çift Kamera Desteğiyle Artıracak

Google, AR Özelliklerini Çift Kamera Desteğiyle Artıracak: Google’ın artırılmış gerçeklik hayvanları ve Arama’daki diğer sanal 3B nesneleri, önümüzdeki günlerde Pixel 4 ve 4 XL’de daha gerçekçi görünebilir. Teknoloji devinin ARCore SDK’sı kullanılarak oluşturulan deneyimlerin kilidini açan AR için Google Play Hizmetleri uygulaması, “Desteklenen cihazlarda çift kamera stereo derinliği” ile güncellendi.

blank

AndroidPolice, Google Developers’ın ARCore destekli cihazlar listesinde, hangi modellerin çift kamera desteği alacağını tam olarak gösteren güncellemeyle birlikte değişikliği fark etti: Google Pixel 4 ve 4 XL. Telefonların notları, çift kamera desteğinin “önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını” söylüyor.

Yayının belirttiği gibi, ARCore, en yeni telefonların oldukça azına sahip olmasına rağmen yalnızca bir kamera kullanıyor. İki kamera kullanmak ARCore’a daha iyi derinlik algısı kazandıracak ve bu da AR nesneleri için daha gerçekçi yerleşimlere dönüşebilir.

Arama’da Google’ın AR nesneleriyle oynamayı deneyenlerin bildiği gibi, bazen, ait değilmiş gibi göründükleri yüzeylere garip bir şekilde yerleştirilebilirler. Google, çift kamera desteğinin diğer cihazlara geçip geçmeyeceğini söylemedi, ancak gelecekte Pixel 5’in alması sürpriz olmayacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, AR Özelliklerini Çift Kamera Desteğiyle Artıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör