Instagram’dan Yeni Özellikler Geliyor

blank
Instagram, 13 Yaştan Küçükler İçin Bir Sürüm Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Instagram’dan Yeni Özellikler Geliyor

Instagram’dan Yeni Özellikler Geliyor: Instagram, tek bir akışta ikiden fazla yayıncıyı barındıracak şekilde Live’ı genişletiyor. Platform, (Twitch’in Takım Yayını gibi) dört kişiye kadar birlikte yaşamasına izin verecek Canlı Odaları açıkladı. Instagram, yaptığı duyuruda, insanların birden fazla arkadaşla talk show, jam session veya grup dersleri gibi etkinliklere ev sahipliği yapmasına izin vererek kullanıcılara daha fazla fırsat açma umudunun olduğunu söylüyor.

Bu özellik bugün (2 Mart) kullanıma sunulmaya başlayacak ve hafta boyunca tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

2020’de salgınla ilgili kilitlenmeler başladığından beri insanlar Instagram’ın Canlı özelliğini çok daha fazla ve yeni şekillerde kullanıyorlar. Örneğin hükümet COVID-19 kuralları hakkında farkındalığı yaymak için kullanıyor ve eğlence ekipleri röportajları yayınlamak için kullanıyor ünlülerle. Geçtiğimiz yıl boyunca platform, insanlara daha büyük ekranlarda izleme seçeneği sunmak için Canlı akışları web’de görüntülenebilir hale getirdi ve kullanıcıların bunları 24 saatten daha uzun süre izlenebilir hale getirmek için IGTV’ye kaydetmesine izin verdi. Ekim ayında Instagram, bir akışın maksimum uzunluğunu yalnızca bir saatten dört saate çıkardı.

Birlikte yaşayabilecek kişilerin sayısını artırmak, içerik oluşturucuların kitlelerine ulaşmasının başka bir yoludur. Instagram ayrıca Live Rooms’un onlara para kazanma fırsatı vermesini bekliyor, çünkü bu özellik potansiyel olarak takipçi sayısını artırabilir. İzleyiciler, daha fazla görünürlük için bir Canlı yayın sırasında yayıncılardan rozetler satın alabilir, sonuçta onlardan ürün satın alabilir veya kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağışta bulunabilirler.

Kullanıcılar sola kaydırıp Canlı kamera seçeneğini belirleyerek yayına başlayabilirler. Daha sonra Odalar simgesine dokunmaları ve eklenecek misafirleri seçmeleri gerekir – kendileriyle canlı yayın yapmak isteyen kişilerle yayın yapabilir veya başkalarına davet gönderebilirler. Platform, bir Live’daki yayıncılardan herhangi biri tarafından engellenen kullanıcıların onu göremeyeceğini ve Canlı Odalar’ın sahiplerine de yorum bildirme ve engelleme yeteneği gibi tüm özelliklerin sunulacağını garanti eder.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram’dan Yeni Özellikler Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör