Microsoft, PowerPoint Entegrasyonuyla Teams’i Güçlendiriyor

blank
Microsoft, PowerPoint Entegrasyonuyla Teams'i Güçlendiriyor

İçerik: Microsoft, PowerPoint Entegrasyonuyla Teams’i Güçlendiriyor

Microsoft, PowerPoint Entegrasyonuyla Teams’i Güçlendiriyor: Microsoft’un iş için Teams uygulaması süper güçlenmek üzere. Bugün Ignite konferansında şirket, daha kullanışlı ve özelleştirilebilir hale getirmek için görüntülü sohbet aracı için bir dizi güncelleme duyurdu. Ayrıca, deşifre için özel özelliklere sahip yeni Teams için üretilmiş hoparlörleri de tanıttı.

İlk olarak, yakın zamanda büyük ölçekli yüz yüze etkinliklere geri dönmeyeceğimiz için Microsoft, Teams’i daha güçlü bir web semineri platformu haline getiriyor. Artık kuruluşunuzun hem içinden hem de dışından toplantı başına bin katılımcınız olabilir. Ayrıca özel kayıt, katılımcı sohbetini ve videoyu devre dışı bırakmak için toplantı sahibi kontrolleri ve “zengin sunum seçenekleri” gibi daha fazla araç olacak. Web seminerinizin nasıl işlediğini görmek için etkinlik sonrası raporları da alacaksınız.

blank

Daha fazla kişiye ulaşmanız gerekirse, Teams 10.000’e kadar katılımcıyı destekleyecek salt görüntüleme yayın moduna geçebilir. Şu andan itibaren 30 Haziran 2021’e kadar, Microsoft bu sayıyı 20.000’e çıkarıyor. Ayrıca, katılımcı bilgilerini yönetmeyi ve incelemeyi kolaylaştırmak için Dynamics 365 Marketing’i Teams ile entegre ediyor, böylece her etkinlik öncesinde, sırasında ve sonrasında onlarla daha iyi etkileşim kurabilirsiniz.

Şirket ayrıca, kanallarınızı kuruluşunuzun dışındaki kişilerle paylaşmanıza olanak tanıyan Teams Connect’i de kullanıma sunuyor. Bu paylaşılan çalışma alanlarında kullanıcılar sohbeti kullanabilir, dokümanları toplayabilir ve paylaşabilir, ayrıca uygulamalar üzerinde işbirliği yapabilir ve dokümanları gerçek zamanlı olarak birlikte yazabilir. Teams Connect bugün özel önizlemede mevcut ve Microsoft, “bu takvim yılının ilerleyen saatlerinde geniş çapta kullanıma sunulacağını” söyledi.

Microsoft’un en sevilen ürünlerinden biri PowerPoint’tir ve Teams’e daha iyi entegre oluyor. Şimdi Teams’de mevcut olan yeni PowerPoint Live ile, sunum yapanlar slaytlarını istedikleri zaman ilerletebilirken, izleyiciler özel olarak ileri atlayabilir veya kendi hızlarında geri dönebilir. Daha da önemlisi, katılımcılar, sunumu kendi hızlarına göre incelemek için ekran okuyucuyu kendi başlarına da kullanabilir. Sunucular içeriklerini, notlarını, toplantı katılımcılarını ve sohbeti tek bir ekranda görebilecekler.

Microsoft ayrıca, ihtiyacınız olan şeyleri Teams’de görmenizi kolaylaştırmak istiyor. Sunum yapanların “video akışlarının ve içeriğinin izleyiciye nasıl görüneceğini özelleştirmeleri” için bir Sunum Yapan Modu ekliyor. Burada üç seçenek var – Öne Çıkan, Muhabir ve Yan Yana. Öne çıkan, konuşmacının video akışını öne ve ortaya koyarken yan yana sunum yapan kişinin videosunu slaytlarının yanında gösterir Son olarak, Reporter içeriği “tıpkı bir haber bölümünde olduğu gibi konuşmacının omzunun üzerinde görsel bir yardım olarak” görüntüleyecektir. Bu özellik bu ay Standout moduyla başlayacak ve Microsoft, Muhabir ve Yan Yana yakında geleceğini söylüyor.

blank

Hangi modu seçeceğinize karar veremiyorsanız, karar vermeyi Teams’e de bırakabilirsiniz. Microsoft, Ocak ayında bir nevi önizlemesi yaptığı Dinamik Görünümü resmi olarak tanıttı. Bununla, uygulama, insanlar konuşurken, kameralarını sunmaya veya açmaya başladıkça çerçeveleri ve hoparlör pencerelerini değiştirecek ve hareket ettirecektir. Microsoft, katılımcı galerisini toplantının en üstüne, dizüstü bilgisayarınızın web kamerasının olduğu yere daha yakın bir yere yerleştirmek için yeni bir seçenek de var, böylece “doğal bir göz bakışı sağlayabilirsiniz” dedi Microsoft. Dinamik görünüm bu ayın sonlarında geliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, PowerPoint Entegrasyonuyla Teams’i Güçlendiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı: Xiaomi, biyolojik dünyadan ilham alan yeni dört ayaklı robotu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör