Microsoft Teams Uçtan Uca Şifreleme Desteği Alıyor

blank
Microsoft Teams, Yeni Toplantı Özelliklerini Açıklayacak

İçerik: Microsoft Teams Uçtan Uca Şifreleme Desteği Alıyor

Microsoft Teams Uçtan Uca Şifreleme Desteği Alıyor: Microsoft nihayet bu yılın sonlarında Microsoft Teams’e uçtan uca şifreleme desteği ekliyor. Ticari müşteriler için bu yılın ilk yarısında Teams’de uçtan uca şifrelemenin bir önizlemesi sunulacak. 1: 1 planlanmamış Teams aramaları için kullanılabilir ve daha hassas konuşmalar için tasarlanmıştır.

Bu, çoğunlukla çalışanlar arasındaki gizli görüşmelerde veya bir çağrı üzerinden bir çalışana parolasını sağlayan bir BT yöneticisi gibi senaryolar için yararlı olacaktır. İlk önizleme 1: 1 planlanmamış aramalarla sınırlı olacak, ancak Microsoft bunu zaman içinde planlı aramalar ve çevrimiçi toplantılara genişletmeyi planlıyor.

Şu anda Microsoft Teams, toplantılar için uçtan uca şifrelemeyi desteklemiyor. Veriler aktarılırken ve kullanımda değilken şifrelenir ve bu, yetkili servislerin veri saklama kaydı amacıyla içeriğin şifresini çözmesine izin verir. Microsoft şu anda kullanılmayan dosyaların güvenliğini sağlamak için SharePoint şifreleme ve Microsoft Teams’de depolanan notlar için OneNote şifreleme kullanmaktadır. Teams’teki tüm sohbet içeriği de aktarılırken ve beklemede şifrelenir.

Microsoft Teams’in ana rakibi Slack de uçtan uca şifreleme kullanmıyor. Zoom, teknolojiyi Ekim ayında uygulamaya başladı ve yavaş yavaş önizlemesine daha fazla özellik ekliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Teams Uçtan Uca Şifreleme Desteği Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı: Xiaomi, biyolojik dünyadan ilham alan yeni dört ayaklı robotu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör