The Sinking City, Yasadışı Olarak Steam’e Yüklendi

blank
The Sinking City, Yasadışı Olarak Steam'e Yüklendi

İçerik: The Sinking City, Yasadışı Olarak Steam’e Yüklendi

The Sinking City, Yasadışı Olarak Steam’e Yüklendi:Geçen Cuma Steam’de çıkan diğer birçok oyun arasında The Sinking City adlı bir başlık vardı. Normal koşullarda, göze çarpmazdı. Çoğunlukla ortalama yorum alan 2019 tarihli bir oyun. Ancak geliştiricisi, Frogwares adlı bir stüdyo, The Sinking City’nin önceki yayıncısı tarafından onayı olmadan Valve’ın vitrine yüklendiğini söylüyor.

Pazartesi günü stüdyo, Nacon aleyhindeki iddialarını detaylandıran uzun bir blog yazısı ve video paylaştı. Kısacası, Frogwares, şirketin rakip bir mağazadan oyunun bir kopyasını satın aldığını ve ardından onu hackleyip Steam’e yüklediğini iddia ediyor.

Geliştirici, bunun Nacon’un The Sinking City’nin korsan bir sürümünü yayınlamaya yönelik üçüncü girişimi olduğunu ve bu sonuncusunun şirketin 48 saatlik ültimatom yayınlamasından sonra geldiğini söyledi. Stüdyoya göre, oyunun Steam sürümünde, eksik logolar ve kullanıcı arayüzü öğeleri de dahil olmak üzere, değiştirilmiş olan çeşitli işaretler bulunuyor. Frogwares kendi şifreleme anahtarını kullanarak yapılandırma dosyalarını inceleyebildi ve Nacon oyunu yeniden yüklediğinde değişmemiş gibi görünüyor.

Stüdyo, “Açık olmak gerekirse bu bilgisayar korsanlığıdır ve bilgisayar korsanlığı bir ürünü çalmak ve onunla para kazanmak amacındaysa, buna korsanlık veya sahtecilik denir” dedi. “Bu hedefe ulaşmak için, ciddi becerilere sahip programcıların dahil olması gerekiyor. Bu deneyimsiz kişilerin DIY çalışması değil, bu Unreal motorunu iyi bilen programcılar tarafından yapılıyor. “

İki şirket, 2019’dan beri The Sinking City ile ilgili davaya karışıyor. Bu, oyunu bazı platformlarda kullanılamaz hale getirdi. Stüdyo, Nacon’un The Sinking City’nin saldırıya uğramış sürümünü diğer vitrinlerde yayınlamaya çalışacağına inanıyor. Nacon, oyunun buhar sayfasındaki bir güncellemede iddiaları ele aldı. “Frogwares’in Batan Şehir’in serbest bırakılmasını kesintiye uğratmakta ısrar etmesinden dolayı üzgünüz. Oyunun geliştirilmesi için finansman talep etmek için Nacon’a gelen Frogwares’ti ve bugüne kadar Nacon tarafından Frogwares’e 10 milyon Euro’nun üzerinde ödeme yapıldı ”dedi.

Bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle The Sinking City, Steam üzerinden satın alınmaya devam ediyor. Frogwares, Nacon’un eylemleri için “yasal sonuçlarla” yüzleşmek zorunda kalacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: The Sinking City, Yasadışı Olarak Steam’e Yüklendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Battlefield 2042 Araç Kontrollerini Geliştirmiş Gibi Gözüküyor

Battlefield 2042 Araç Kontrollerini Geliştirmiş Gibi Gözüküyor:Resmi: Battlefield 2042, DICE’ın uzun süredir devam eden birinci …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör